Barcelona rozbiła ekipę Beckhama. Nowy nabytek już zachwyca [WIDEO]

Raphinha
Pressfocus Na zdjęciu: Raphinha

Robert Lewandowski oczekuje na debiut w nowych barwach. Tymczasem jego Barcelona rozbiła Inter Miami (6:0) w meczu sparingowym na Florydzie.

• Barcelona w USA zagrała pierwszy sparing przed sezonem 2022/2023
  • Robert Lewandowski nie zaliczył debiutu
  • Jego zespół rozgromił Inter Miami 6:0

Dominacja zespołu z Camp Nou

Od minionej soboty Barcelona przygotowuje się w USA do trudów sezonu 2022/2023. Wicemistrz Hiszpanii musi sobie radzić bez swojego trenera. Xavi oczekuje bowiem na rozwiązanie jego kłopotów z wizą. Problemów nie miał zaś zespół hiszpańskiego szkoleniowca. Podopieczni młodego opiekuna ekipy z Camp Nou na start przygotowań zagrali sparing. Rywalem był Inter Miami. Robert Lewandowski poczynania zespołu obserwował jeszcze z trybun.

Barcelona wystawiła mocną jedenastkę na mecz towarzyski z klubem, którego właścicielem jest David Beckham. Od pierwszej minuty zaprezentowali się: Marc-Andre ter Stegen, Pedri, Pierre-Emerick Aubameyang, czy Ansu Fati. Uwaga kibiców skupiła się jednak na debiutantach. Pierwszy raz dla wicemistrza Hiszpanii zagrali Franck Kessie, Andreas Christensen, a przede wszystkim Raphinha.

Inter Miami nie sprawił Barcelonie najmniejszych problemów. Oddał tylko jeden strzał. Tymczasem Blaugrana na przerwę schodziła wygrywając 3:0. Sporą zasługę miał w tym jeden z nowych nabytków, czyli Raphinha. Brazylijczyk strzelił gola oraz zaliczył dwie asysty. Oprócz niego na listę strzelców wpisali się: Pierre-Emerick Aubameyang, Ansu Fati, Gavi, Memphis Depay i Ousmane Dembele, a Barcelona zwyciężyła 6:0. Kolejny sparing ekipy z Camp Nou zaplanowano na 24 lipca. Wtedy odbędzie się El Clasico, a debiut w nowych barwach zaliczyć ma Robert Lewandowski.