Szymański z pierwszym trafieniem w Eredivisie

Sebastian Szymański
PressFocus Na zdjęciu: Sebastian Szymański

To był bardzo udany wieczór dla Sebastiana Szymańskiego. Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców, a Feyenoord Rotterdam pewnie ograł FC Emmen 4:0 w czwartej kolejce Eredivisie.

• Polak pojawił się na placu gry w 72. minucie
  • Szymański ustalił wynik spotkania na 4:0 dla gospodarzy
  • Feyenoord Rotterdam jest w tym momencie liderem Eredivisie

Debiutancka bramka Szymańskiego

Dla 23-latka było to czwarte spotkanie w barwach holenderskiego klubu. Wcześniej Szymański otrzymywał od trenera Feyenoordu Rotterdam więcej minut na pokazanie swoich umiejętności. Dzisiaj został wpuszczony stosunkowo późno. 23-latek wszedł na boisko w 72. minucie.

Gospodarze prowadzili wtedy 1:0 z FC Emmen. Końcówka należała do graczy Feyenoordu Rotterdam, którzy strzelili trzy kolejne gole. Wynik meczu na 4:0 ustalił zaś Szymański, który na raty strzałem z kilku metrów pokonał golkipera rywali.

Dzięki tej wiktorii Feyenoord awansował na pierwsze miejsce. Obecnie gracze tego klubu mają dziesięć oczek po czterech kolejkach. W następnej serii gier ekipa z Rotterdamu zagra w delegacji z G.A. Eagles.