Euro 2020: tabela grupy A – sprawdź wyniki

Turcja - Wlochy
PressFocus Na zdjęciu: Turcja - Wlochy

Za nami pierwsze dwa mecze grupy A turnieju Euro 2020. Reprezentacja Włoch zgodnie z planem pokonała Turcję 3:0. W drugim pojedynku między Szwajcarami a Walijczykami padł remis 1:1. Kolejne zmagania w tej grupie już w przyszłym tygodniu.

• Liderem grupy A jest po pierwszej kolejce reprezentacja Włoch.
  • Drużyna Roberto Manciniego zaprezentowała się z dobrej strony i wygrała na inaugurację z Turcją 3:0.
  • Kolejne mecze grupy A zostaną rozegrane w środę 16 czerwca.

Grupa A Euro 2020 – za nami dwa mecze

W piątek zainaugurowane zostały mistrzostwa Europy. W Rzymie zwyciężyli gospodarze. Mecz reprezentacji Włoch z Turcją okazał się jednostronnym pojedynkiem. Squadra Azzurra wygrała 3:0, a wszystkie gole padły po przerwie. Najpierw samobójcze trafienie zaliczył Merih Demiral. Później do siatki trafiali Ciro Immobile i Lorenzo Insigne.

W drugim meczu grupy A, który rozegrano w sobotę Szwajcarzy podzielili się punktami z Walijczykami. Prowadzenie Helwetom dał w 49. minucie Breel Embolo. Kwadrans później wyrównał Kieffer Moore. Co ciekawe obie bramki padły po rzutach rożnych.

Tabela – Grupa A Euro 2021

Liderami tabeli z dorobkiem trzech punktów są po pierwszej kolejce grupowych zmagań reprezentanci Włoch. Szwajcaria i Walia mają na koncie jeden punkt. Ostatnią lokatę zajmuje reprezentacja Turcji.

Poz.ZespółMZRPBPkt
1 Włochy11003-03
2Szwajcaria10101-11
2Walia10101-11
4Turcja10010-30
M – mecze; Z – zwycięstwa; R – remisy; P – porażki; B – bilans bramkowy; Pkt – punkty

Kolejne mecze Grupy A na Euro 2020 zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu – w środę 16 czerwca. O 18:00 na stadionie w Baku Turcy zmierzą się z Walijczykami. Trzy godziny później Włosi podejmą w Rzymie reprezentację Szwajcarii.