Dania – Belgia: Lukaku zapowiedział uhonorowanie Eriksena w 10. minucie meczu

Romelu Lukaku
Pressfocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Za nami 1. kolejka fazy grupowej Euro 2020. Działo się w niej na prawdę sporo, ale w pamięci najbardziej utkwiły nam obrazki z Kopenhagi. Cała historia miała swój pozytywny koniec, natomiast drużyny uczestniczące w turnieju oraz kibicie nie bali wesprzeć się Christiana Eriksena w walce o szybki powrót do zdrowia. Co więcej, w środę Lukaku zapowiedział, że w 10. minucie spotkania Dania – Belgia czas na chwilę się zatrzyma, aby oklaskami uhonorować 29-latka.

• W meczu Dania – Belgia po 10 minutach czas na chwilę się zatrzyma, żeby uhonorować
  • Niezwykle ciekawie prezentuje się teraz sytuacja w grupie B

Lukaku zadba o swojego klubowego kolegę

Romelu Lukaku i Christian Eriksen, na co dzień reprezentują barwy Interu Mediolan. Obaj piłkarze trafili do jednej grupy na Euro 2020, ale po wydarzeniach z Kopenhagi w meczu 2. kolejki DaniaBelgia, zabraknie właśnie 29-letniego pomocnika.

Belgijski napastnik powiedział w środę dziennikarzom, że w 10. minucie spotkania na chwilę czas się zatrzyma, aby uhonorować Eriksena oraz wszystkich, którzy w tamtym czasie pomagali mu wrócić do pełni sił.

– Wykopiemy piłkę, aby na chwilę zatrzymać się, klaskać i zaznaczyć ten ważny moment – wyjaśnił Lukaku.

Oczekuje się, że kibice na stadionie Parken w Kopenhadze również dołączą do piłkarzy i trenerów. Celem takiego działania ma być wsparcie dla samego zawodnika, ale i też podkreślenie wagi, jaką ma zdrowie sportowców w tak napiętym kalendarzu, gdy od jesieni do lata rozgrywa się około 60 spotkań.

Sytuacja w grupie B

Duńczycy po przykrych wydarzeniach w rywalizacji z Finlandią (0:1) znaleźli się w poważnych tarapatach. Na korzyść ekipy ze Skandynawii może działać fakt, że Finowie przegrali środowe starcie z Rosją (0:1). Jedno jest pewne. Jeżeli zespół prowadzony przez ? pragnie awansować do fazy pucharowej, nie może przegrać rywalizacji z Belgami, która wystartuje o godzinie 18:00 w Kopenhadze.