Grzegorz Krychowiak z czerwoną kartką – co to oznacza?

Grzegorz Krychowiak
PressFocus Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak z powodu czerwonej kartki nie dokończył pierwszego spotkania na Euro 2020 przeciwko Słowacji. Co to dla niego oznacza? Czy Krychowiak będzie musiał pauzować?

• Grzegorz Krychowiak został ukarany dwoma żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką podczas meczu Euro 2020 Polska – Słowacja.
  • Pomocnik reprezentacji Polski nie będzie mógł wystąpić w kolejnym meczu z Hiszpanią

Dwie żółte kartki Krychowiaka

Prowadzący poniedziałkowy mecz Polska – Słowacja rumuński sędzia Ovidiu Hategan odesłał Krychowiaka w 62. minucie, po tym jak bezmyślnie sfaulował Lukasa Hromadę. Doświadczony pomocnik polskiego zespołu został wówczas ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Pierwsze napomnienie Krychowiak odebrał bardzo szybko, bowiem już w 22. minucie meczu, kiedy dopuścił się taktycznego faulu na wychodzącym z kontratakiem Hromadzie.

Krychowiak nie tylko osłabił drużynę w pierwszym meczu na Euro 2020, które ostatecznie zakończyło się porażką reprezentacji Polski 1:2. Czerwona kartka ma również swoje dalsze konsekwencji.

Krychowiak – czy musi pauzować?

Grzegorz Krychowiak nie będzie mógł również pomóc reprezentacji Polski w kolejnym spotkaniu na Euro 2020. Jednego z najważniejszych piłkarzy drużyny zabraknie w bardzo trudnym meczu z Hiszpanią, które rozegrane zostanie w najbliższą sobotę na Estadio La Cartuja w Sewilli.

Euro 2020 – kiedy pauzuje się za kartki

Regulamin rozgrywek Euro 2020 jasno wskazuje sytuacje, w których piłkarz musi pauzować w jednym meczu. Piłkarz nie może zagrać w kolejnym spotkaniu, jeżeli otrzyma czerwoną kartkę (zawieszenie może zostać wydłużone w przypadku poważniejszych wykroczeń) lub zostanie ukarany dwoma żółtymi kartkami w dwóch różnych meczach. Co jednak ważne żółte kartki są “kasowane” po zakończeniu ćwierćfinałów.