Piękne zachowanie kibiców w Kopenhadze. Wsparcie dla Eriksena

Kibice reprezentacji Danii
PressFocus Na zdjęciu: Kibice reprezentacji Danii

Po przerwaniu sobotniego meczu Dania – Finlandia na Euro 2020 z powodu zasłabnięcia Christiana Eriksena byliśmy świadkami pięknego zachowania kibiców obu drużyn. Fani, którzy zasiedli na trybunach głośnym skandowaniem imienia i nazwiska okazali wsparcie duńskiemu zawodnikowi.

• Christian Eriksen zasłabł i był reanimowany podczas sobotniego meczu Euro 2020 Dania – Finlandia
  • Życie duńskiego pomocnika zostało uratowane przez służby medyczne
  • Kibice Finlandii i Danii w piękny sposób okazali swoje wsparcie dla zawodnika

Christian Eriksen – piękny gest kibiców reprezentacji Danii i Finlandii

Tuż przed przerwą sobotniego spotkania Euro 2020 doszło do dramatycznej sytuacji. Christian Eriksen zasłabł i upadł na murawę. Szybka interwencja służb medycznych, którzy przeprowadzili między innymi reanimację, uratowała życie duńskiemu piłkarzowi. Zawodnik gospodarzy w stanie stabilnym przebywa obecnie w szpitalu, gdzie przechodzi badania medyczne.

Spotkanie Dania – Finlandia zostało naturalnie przerwane, ale kibice zostali poproszeni o pozostanie na trybunach do czasu podjęcia ostatecznych decyzji w jego sprawie. W tym czasie we wspaniały sposób okazali swoje wsparcie dla Eriksena, skandując jego imię i nazwisko. Kibice reprezentacji Finlandii krzyczeli “Christian”, natomiast Duńczycy odpowiadali “Eriksen”.

Ostatecznie Europejska Unia Piłkarska (UEFA) na wyraźną prośbę zawodników zgodziła się na dokończenie spotkania. Mecz został wznowiony o godzinie 20:30 przy wyniku 0:0.

Czytaj również: Przytomna i szybka reakcja Duńczyków tuż po zasłabnięciu Eriksena