Górnik bezlitosny w Radomiu, debiutanckie gole 19-latka [WIDEO]

Gracze Górnika celebrujący gola Włodarczyka
PressFocus Na zdjęciu: Gracze Górnika celebrujący gola Włodarczyka

Górnik Zabrze bez większych problemów wywiózł trzy punkty ze stadionu Radomiaka (3:0). Dublet ustrzelił 19-letni Szymon Włodarczyk, dla którego były to debiutanckie gole w Ekstraklasie. Przy obu trafieniach asysty zanotował Lukas Podolski.

• Radomiak Radom przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze (0:3)
  • Dwa gole dla gości ustrzelił 19-letni Szymon Włodarczyk. Trzecie trafienie dorzucił Bartosz Nowak
  • Dla zabrzan było to pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie

Górnik wypunktował Radomiaka, świetny mecz duetu Podolski – Włodarczyk

Początek spotkania był dość wyrównany. W 15. minucie to Radomiak Radom był blisko objęcia prowadzenie. Mocne uderzenie wolejem Raphaela Rossiego wybronił jednak Kevin Broll. Później na boisku rządził już tylko Górnik Zabrze. Goście objęli prowadzenie jeszcze przed upływem półgodziny. Po akcji środkiem piłka trafiła na skrzydło do Lukasa Podolskiego. Niemiec precyzyjnie dośrodkował na głowę Szymona Włodarczyka, a ten zdobył swoją debiutancką bramkę w Ekstraklasie. Po chwili było już 2:0. Bartosz Nowak wygrał przebitkę, ruszył z lewej strony i huknął zza pola karnego. Futbolówka poleciała tuż przy słupku, nie dając szans Gabrielowi Kobylakowi.

Po zmianie stron dominacja zabrzan trwała. W 51. minucie Podolski był o krok od wpisania się na listę strzelców, ale jego strzał minimalnie minął obramowanie bramki. Kwadrans później golkiper Radomiaka ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Po spokojnie budowanej akcji Erik Janza podał prostopadle do Podolskiego. Ten ponownie odnalazł Włodarczyka, a 19-latek udowodnił, że warto było mu zaufać. Napastnik mógł bowiem popisać się nie tylko debiutanckim golem, ale od razu dubletem.

Tego dnia Radomiak nie nawiązał walki z Górnikiem. Zabrzanie zaś podnieśli się po porażce z Cracovią.