Festiwal strzelecki w Szczecinie, niesamowity gol Podolskiego [WIDEO]

Szymon Włodarczyk i Lukas Podolski
PressFocus Na zdjęciu: Szymon Włodarczyk i Lukas Podolski

Górnik Zabrze zwyciężył rezultatem 4:1 nad Pogonią Szczecin w wyjazdowym meczu w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na listę strzelców wpisali się Paluszek, Okunuki, Włodarczyk oraz Podolski po stronie gości i Zahović po stronie gospodarzy.

• Górnik Zabrze wygrał z Pogonią Szczecin
  • Byliśmy świadkami aż pięciu bramek
  • Do siatki trafił m.in. Lukas Podolski

Interesujące widowisko na stadionie im. Floriana Krygiera

Zdecydowanie lepiej ten mecz rozpoczęli goście z Zabrza, bowiem w 5. minucie prowadzenie Górnikowi strzałem głową zapewnił Aleksander Paluszek. W 10. minucie na 2:0 uderzeniem lobem podwyższyć mógł Dani Pacheco, ale jego strzał powędrował nad bramkę. W 14. minucie ciekawą akcję zawiązała Pogoń Szczecin, jednak niecelnie uderzył Damian Dąbrowski.

W 26. minucie szczęścia spróbował Lukas Podolski, ale bez powodzenia. W 35. minucie Leo Borges oddał strzał, lecz Daniel Bielica nie dał się pokonać. Dopiero pod koniec pierwszej połowy, w 42. minucie, Luka Zahović doprowadził do remisu i przy takim wyniku piłkarze schodzili do szatni.

Premierowe minuty drugiej części gry podobnie jak tej pierwszej były lepsze w wykonaniu Górnika. Najpierw, w 53. minucie starcia, Kanji Okunuki zmienił rezultat na 2:1, a chwilę później trzeciego gola gościom zapewnił Szymon Włodarczyk. W 56. minucie piłka jeszcze raz wpadła do siatki “Portowców”, lecz na spalonym był Piotr Krawczyk i sędzia nie uznał tego trafienia. W 73. minucie wynik spotkania ustalił nie kto inny jak Lukas Podolski, który z ponad połowy boiska kapitalnie przelobował Bartosza Klebaniuka. Do końca meczu nie zobaczyliśmy już kolejnych bramek. Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 1:4.

“Portowcy” w tym momencie zajmują czwarte miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, a “Trójkolorowi” po drugim zwycięstwie z rzędu awansowali na dziesiątą lokatę.