Pogoń – Piast: przedłużona seria i cenne zwycięstwo

Jean Carlos
PressFocus Na zdjęciu: Jean Carlos

W trzeciej kolejce PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała z Piastem Gliwice 1:0 (1:0). Jedynego gola w tym meczu zdobył jeszcze przed przerwą Jean Carlos. Portowcy w siedmiu kolejnych ligowych spotkaniach z Piastunkami… nie stracili ani jednej bramki.

Pierwsza bramka padła już w siódmej minucie. Trafienie Jeana Carlosa dla Pogoni Szczecin nie zostało jednak uznane z powodu spalonego. Kilka chwil potem przewrotką próbował Kamil Drygas, lecz finalnie nie trafił w światło bramki.

W 23. minucie znakomitą okazję miał Michał Żyro. Piłkarz Piasta Gliwice uderzył jednak zbyt anemicznie, by Dante Stipica miał jakiekolwiek problemy z tą próbą.

Kilkanaście minut później gospodarze objęli prowadzenie. Jean Carlos uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od Jakuba Czerwińskiego i kompletnie zmyliła Frantiska Placha.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron czujnie zachował się Konstantinos Triantafyllopoulos, który w porę zablokował groźne uderzenie w wykonaniu Arkadiusza Pyrki. W 54. minucie zbyt słabo strzelał Kristopher Vida i Stipica nie miał żadnych kłopotów z interwencją.

Ta para wystąpiła w głównych rolach niecały kwadrans potem. Tym razem uderzenie Vidy było już dużo lepsze, ale Stipica znowu popisał się skuteczną paradą. W 69. minucie powinno być 2:0. Luka Zahović minął już Placha, ale uderzył tylko w słupek.

W odpowiedzi było groźnie pod bramką Pogoni Szczecin. Okazję miał Alberto Toril, lecz po raz kolejny fantastycznie zachował się Stipica, który poradził sobie z płaskim uderzeniem przeciwnika. W doliczonym czasie gry blisko był Sebastian Kowalczyk, ale na wysokości zadania stanął Płach.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Portowcy pokonali rywali z Gliwic 1:0.