Podolski kapitalnie huknął, lewa noga wciąż działa [WIDEO]

Lukas Podolski

Górnik Zabrze mierzył się na wyjeździe w niedzielne popołudnie z Wisłą Kraków. W starciu 14-krotnych mistrzów Polski z Białą Gwiazdą kapitalnym golem popisał się Lukas Podolski, pokonując bramkarza rywali po strzale sprzed pola karnego.

• Górnik Zabrze mierzył się w niedzielnej batalii z Wisłą Kraków
  • Biała Gwiazda do przerwy prowadziła z Trójkolorowymi, ale Lukas Podolski przywrócił fanom 14-krotnego mistrza Polski nadzieje na korzystny wynik
  • 36-letni zawodnik popisał się efektownym uderzeniem sprzed pola karnego

Podolski z siódmym golem w sezonie

Górnik Zabrze przystępował do starcia na stadione im. Henryka Reymana, chcąc wrócić na zwycięski szlak po porażce z Wisłą Płock. Wisła Kraków miała z kolei zamiar w końcu się przełamać i odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo w 2022 roku.

Wiślacy przystępując do potyczki z Trójkolorowymi mieli w pamięcie zwycięstwo na Zabrze Arena, gdy cenne trzy punkty ekipie z Krakowa zapewnił gol Michala Frydrycha. Tymczasem w niedzielnej potyczce swoje czwarte trafienie w sezonie zanotował Lukas Podolski, który w 51. minucie zdobył bramkę na 1:1.

130-krotny reprezentant Niemiec wpisał się na listę strzelców po kapitalnym strzale sprzed pola karnego, z którym nie uporał się Paweł Kieszek. Urodzony w Gliwicach napastnik zdobył swoją siódmą bramkę w sezonie. 36-latek strzelił jednocześnie gola w drugim z rzędu meczu.

Podolski ogólnie w trakcie trwającej kampanii rozegrał 22. spotkania w PKO Ekstraklasie. Oprócz siedmiu zdobytych bramem na koncie gwiazdy Górnika są też trzy asysty.