Stal – Korona: walka o utrzymanie trwa, kapitalny gol w Mielcu [WIDEO]

Stal Mielec pokonała Koronę Kielce (2:1) w drugim niedzielnym spotkaniu 30. kolejki PKO EKstraklasy. Podopieczni Kamila Kieresa wykonali milowy krok kierunku utrzymanie w elicie.

Stal Mielec - Korona Kielce
  • Stal Mielec wykonała milowy krok w kierunku utrzymania w PKO Ekstraklasie
  • Bohaterem spotkania z Koroną Kielce w szeregach teamu Kamila Kieresia został Kamil Kruk
  • Obrońca mielczan okrasił występ dubletem

Stal lepsza od Korony

Stal Mielec przystępowała do niedzielnego spotkania ligowego, chcąc zrehabilitować się swoim kibicom za wysoką porażkę z Pogonią Szczecin (2:1). Korona Kielce liczyła natomiast na powrót na zwycięskie tory po remisie z Zagłębiem Lubin (2:2). Biorąc pod uwagę to, że obie ekipy walczą wciąż o ligowy byt, to można było spodziewać się ciekawe widowiska.

Na pierwszego gola nie trzeba było czekać, bo już w dziewiątej minucie kapitalnym strzałem wyróżnił się Kyrylo Petrow. Obrońca gości zdecydował się na strzał z własnej połowy boiska, co kompletnie zaskoczyła golkipera Stali i Korona wyszła na prowadzenie.

Odpowiedź gospodarzy miała miejsce w 40. minucie. Do wyrównania doprowadził Kamil Kruk. Zawodnik mielczan w 40. minucie popisał się celnym strzałem głową i na przerwę obie drużyny udały się z remisem.

W drugiej połowie na kolejne trafienie trzeba było czekać do 73 minuty. Wówczas drugą bramkę zdobył Kruk, dzięki czemu kielczanie znaleźli się pod ścianą. Stal zaliczyła 10. zwycięstwo w sezonie, legitymując się dorobkiem 38 punktów na koncie.