Lechia wydostała się ze strefy spadkowej, Zwoliński z 200. występem w Ekstraklasie [WIDEO]

Łukasz Zwoliński

Lechia Gdańsk w drugim niedzielnym meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy pokonała Stal Mielec (1:0). Bohaterem meczu został Łukasz Zwoliński, który trafieniem na wagę zwycięstwa Biało-zielonych ukoronował swój 200. występ w Ekstraklasie.

• Lechia Gdańsk jest bezkompromisowa pod wodzą trenera Marcina Kaczmarka
  • Biało-zieloni po zmianie szkoleniowca zaliczyli cztery zwycięstwa i dwie porażki
  • Stal Mielec jest już od trzech spotkań bez wygranej, licząc wszystkie rozgrywki

Lechia z pierwszą wygraną u siebie w sezonie

Lechia Gdańsk przystępowała do niedzielnej batalii ligowej z jasnym celem, aby opuścić strefę spadkową. Tym samym Biało-zieloni brali pod uwagę tylko zwycięstwo na swoim stadionie. Stal Mielec chciała natomiast wrócić na zwycięski szlak po dwóch meczach bez wygranej, licząc też Puchar Polski.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami tylko dwóch celnych strzałów, po których jednak żadnej z ekip nie udało się zmienić rezultatu boiskowej rywalizacji. Ogólnie w spotkaniu o fajerwerki nie zadbali piłkarze, a kibice gospodarzy, którzy zaprezentowali pokaz pirotechniczny do swojej oprawy.

W drugiej połowie na gola trzeba było czekać do 73 minuty. Jego autorem był Łukasz Zwolińskiego, który notował jednocześnie 200. występ w Ekstraklasie. Debiut zaliczył 10 lat temu. Napastnik dostawił nogę do piłki zagranej przez Ilkaya Durmusa.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Lechiści zaliczyli jednocześnie czwarte zwycięstwo w sezonie, dzięki, któremu wskoczyli na 15. miejsce w tabeli. Stal poniosła natomiast szóstą porażkę w kampanii.