Nawałka skomentował medialne pogłoski. “To kaczka dziennikarska”

Adam Nawałka
fot. PressFocus Na zdjęciu: Adam Nawałka

Górnik Zabrze we wtorek niespodziewanie dla wielu podjął decyzję o rozstaniu z Janem Urbanem. Tym samym na miesiąc przed startem nowego sezonu ligowej 14-krotni mistrzowie Polski są bez trenera. Aktualnie treningi odbywają się pod okiem Piotra Gierczaka. W mediach pojawiły się głosy, że do klubu z Zabrze może wrócić Adam Nawałka. 64-latek w rozmowie z Interia.pl zabrał głos w sprawie.

  • Jak grom z jasnego nieba spadła we wtorek nowina o zwolnieniu trenera Jana Urbana
  • Górnik jest w trakcie poszukiwania nowego szkoleniowca
  • Wygląda na to, że nie będzie nim trener Adam Nawałka

Nawałka nie przejmie sterów nad Górnikiem

Górnik Zabrze jest obecnie w trakcie poszukiwania nowego trenera. Kto może nim zostać? W mediach pojawiły się pogłoski o powrocie Adama Nawałki do ekipy z Roosevelta. Tymczasem sam zainteresowany wypowiedział się na ten temat w rozmowie z Interia.pl.

Czy wracam do Górnika? Nic podobnego. To kaczka dziennikarska. Nie prowadzę żadnych negocjacji z tym klubem – powiedział Nawałka.

W kontekście nowego opiekuna zabrzan nie brakuje spekulacji. Wiadomo, że aktualnie bez pracy są Dariusz Banasik, czy Kamil Kiereś. Pierwszy z nich nie ukrywa tego, że zależy mu na tym, aby wrócić do pracy w Ekstraklasie. Mniej wymagający wydaje się były opiekun Górnika Łęczna, który jest też gotowy na prace w niższych klasach rozgrywkowych. Niemniej perspektywa pracy w szeregach 14-krotnego mistrza Polski na pewno mogłaby być ciekawym doświadczeniem.

Słyszymy też, że w Zabrzu może być realizowany plan zatrudnienia trenera, którego zna Lukas Podolski. Mistrz świata z 2014 roku podobno sam zaangażował się w pracę poszukiwania nowego szkoleniowca. Gdyby analizować wolnych trenerów, z którymi współpracował w Niemczech, są to na przykład: Marcel Koller, czy Uwe Rapolder. Ciekawa mogłaby być też kandydatura Zvonimira Soldo. To jednak wszystko tylko medialne spekulacje.

Górnik nowy sezon ligowy zacznie już 15-16 lipca. W związku z tym czasu na poszukiwania nie jest dużo. Pierwsze spotkanie w nowej kampanii zabrzanie rozegrają na swoim stadionie z Cracovią. Tymczasem w drugiej kolejce rywalem Trójkolorowych będzie Lechia Gdańsk.

Czytaj więcej: Jan Urban nie jest już trenerem Górnika Zabrze

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 28 czerwca 2022 05:12.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze