Lechia zmieniła ceny biletów. Protesty fanów przyniosły skutek

Lechia Gdańsk ostatecznie postanowiła zmniejszyć ceny biletów na ostatni mecz Biało-Zielonych w PKO Ekstraklasie, gdy do Trójmiasta zawita Legia Warszawa. Protesty fanów przyniosły zamierzony efekt.

Lechia Gdańsk
PressFocus Na zdjęciu: Lechia Gdańsk
  • Lechia Gdańsk rozegra już tylko jedno spotkanie na własnym stadionie
  • Początkowo Biało-Zieloni podnieśli ceny biletów na mecz z Legią
  • Takie działania oburzyły fanów, a klub z Gdańska postanowił obniżyć ceny

Bilety na mecz Lechia – Legia za 25 zł

20 maja Lechia rozegra ostatni mecz ligowy w tym sezonie przed własną publicznością. Zmierzy się wtedy z Legią Warszawa, a gdańszczanie reklamują ten pojedynek jako wielkie pożegnanie klubowej legendy Flavio Paixao. Mecz z zespołem ze stolicy zaliczony jest do kategorii premium, dlatego ustalono wyższe ceny biletów. Bilet na trybunę wzdłuż boiska kosztował 70 zł, natomiast na sektory znajdujące się za bramkami 45 zł. Wcześniej ceny wynosiły odpowiednio 55 zł i 35 zł.

Będzie to jednak też pożegnanie z PKO Ekstraklasą w Gdańsku. Lechia na trzy kolejki przed końcem rozgrywek została już oficjalnie, obok Miedzi Legnica, drugim spadkowiczem. Tak wysokie ceny biletów w takiej sytuacji wywołały ogromną burze w mediach społecznościowych. Kibice byli wręcz oburzeni działaniami klubu.

Lechia ostatecznie postanowiła zmienić swoje wcześniejsze założenia i obniżyła ceny biletów na ten pojedynek. W poniedziałek klub poinformował, że bilety na wszystkie trybuny będą w jednakowej cenie 25 zł.

Zobacz również: Sezon Ekstraklasy jak powiew sprawiedliwości

Komentarze