Komisja Ligi ukarała piłkarzy Ekstraklasy. Spore osłabienie Legii Warszawa

Filip Mladenovic
Pressfocus Na zdjęciu: Filip Mladenovic

Podczas zmagań w 2. kolejce PKO Ekstraklasy padło aż osiem czerwonych kartek. Co ciekawe, trzy z nich pokazał arbiter w starciu Radomiak – Legia. Komisja Ligi podjęła decyzje, ile potrwają zawieszenia poszczególnych piłkarzy ukaranych w poprzedni weekend.

• Komisja Ligi zadecydowała jak długo potrwa przerwa od gry piłkarzy, którzy otrzymali czerwone kartki 2. kolejce PKO Ekstraklasy
  • Gracze z Radomiaka, Legii oraz Lecha zostali ukarani absencją na trzy spotkania
  • Natomiast najsurowszą karę otrzymał Mark Tamas ze Śląska Wrocław

Czerwony weekend w PKO Ekstraklasie

Dość rzadko pada tyle czerwonych kartek w jednej kolejce PKO Ekstraklasy. Po pięknych golach na początku sezonu, mieliśmy również niemiłe incydenty, po których zawodnicy musieli opuścić boisko.

Już w piątek sędzia wyciągnął pierwszą czerwoną kartkę. Działo się to podczas starcia Górnik Zabrze Lech Poznań (1:3). Wówczas Joel Pereira w 89. minucie przekroczył przepisy, uderzając rywala butem w twarz. Portugalczyk pomimo brutalnego faulu nie chciał zgodzić się z decyzją arbitra.

Z kolei w sobotę Legia niespodziewanie uległa beniaminkowi z Radomia (1:3). Wynik stał się kwestią drugoplanową, ponieważ po upływie godziny zespół Michniewicza walczył w osłabieniu z powodu nieprzepisowego zagrania Filipa Maldenovica. Co więcej, jeden z zawodników Radomiaka otrzymał drugą żółtą kartkę, a w tuż przed ostatnim gwizdkiem z murawy musiał zejść Pesqueira.

Natomiast w niedzielę niezwykle gorąco zrobiło się po przerwie w rywalizacji CracoviaŚląsk (1:2). W drugiej połowie kolejną żółtą kartkę otrzymał gracz gości, Petr Schwarz. W pamięci utkwiły nam najbardziej obrazki z ostatnich chwil spotkania, kiedy Mark Tamas nie utrzymał nerwów na wodzy i rzucił się na bramkarza Pasów, przygniatając go do płyty boiska.

Komisja Ligi surowo potępiła najbrzydsze faule

W środę pojawiło się oficjalne oświadczenie Komisji Ligi, w którym poznaliśmy indywidualne kary za czerwone kartki przekraczające przepisowe dwa dni absencji. Wśród surowo ukaranych znalazło się dwóch zawodników Legii Warszawa, którzy nie będą mogli pomóc swojej drużynie w trzech najbliższych rywalizacjach.

– “Na zawodnika Śląska Wrocław – Marka Tamasa nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Cracovia – Śląsk w 2. kolejce Ekstraklasy.

Na zawodnika Lecha Poznań Joela Vieirę Pereirę nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań w 2. kolejce Ekstraklasy.

Na zawodnika Legii Warszawa Josuego Soaresa Pesqueirę nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Radomiak Radom – Legia Warszawa w 2. kolejce Ekstraklasy.

Na zawodnika Legii Warszawa Filipa Mladenovicia nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Radomiak Radom – Legia Warszawa w 2. kolejce Ekstraklasy.

Na zawodnika Radomiaka Radom Filipe Nascimento nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Radomiak Radom – Legia Warszawa w 2. kolejce Ekstraklasy” – brzmią oficjalne wyjaśnienia Komisji Ligi.

Przeczytaj również: Zamieszki w Zagrzebiu przed meczem Dinamo – Legia