Kolejny dobry wynik Jagiellonii

Jagiellonia Białystok - Termalica
Pressfocus Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok - Termalica

Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 (1:0) Termalicę w meczu 3. kolejki Ekstraklasy. Białostoczanie są wciąż niepokonani i awansowali na pierwszą pozycję w tabeli Ekstraklasy. Jedynego gola zdobył Tomas Prikryl.

Dla Dumy Podlasia był to trzeci mecz z rzędu rozgrywany u siebie. Nastroje w Białymstoku są bardzo dobre po tym, jak Jagiellonia zremisowała z Lechią Gdańsk i pokonała Raków Częstochowę. Ireneusz Mamrot wystawił taką samą jedenastkę, jak w drugiej kolejce i się nie zawiódł. W pierwszej połowie obie drużyny miały parę okazji, aby wyjść na prowadzenie, ale miały problem z pokonaniem golkipera Termalici.

W 33. minucie kontuzji doznał Israel Puerto, a zastąpił go Bogdan Tiru. Jagiellonia tuż przed przerwą zdobyła bramkę dającą prowadzenie. Jej autorem był Tomas Prikryl, który uderzeniem z półwoleja pokonał Tomasza Loskę.

Tempo meczu w drugiej połowie było już zdecydowanie wolniejsze. Jagiellonia nie podejmowała niepotrzebnego ryzyka i oddała inicjatywę, z której za wiele nie potrafili zrobić piłkarze beniaminka. W 84. minucie Duma Podlasia objęła dwubramkowe prowadzenie, ale gol Cernycha został po analizie VAR anulowany.

Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Jagiellonii, która awansowała na pozycję lidera w Ekstraklasie. Warto zaznaczyć, że klub z Białegostoku stracił tylko jedną bramkę w trzech meczach.