Gwiazda Ekstraklasy zakończyła piłkarską karierę, wzruszające pożegnanie byłego mistrza Polski

Łukasz Trałka
fot. PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Trałka

Lech Poznań w sobotę mierzył się w spotkaniu 33. kolejki PKO Ekstraklasy na wyjeździe z Wartą Poznań. Kolejorz walczy o mistrzostwo Polski. Tymczasem Łukasz Trałka oficjalnie zakończył piłkarską karierę.

  • Łukasz Trałka zakończył piłkarską karierę
  • Na sportową emeryturę były reprezentant Polski udał się oficjalnie w sobotę 14 maja 2022 roku
  • 38-latek w trakcie piłkarskiej kariery zaliczył kilka sukcesów

Trałka zakończył karierę

Lech Poznań miał zamiar wykonać kolejny krok w kierunku odzyskania mistrzowskiego tytułu w sobotnie popołudnie. Podopieczni Dawida Szulczka nie zamierzali jednak ułatwiać zadania rywalom. Tymczasem w derbowym boju faktem stało się to, o czym media spekulowały od kilku dni, że Łukasz Trałka kończy piłkarską karierę.

Weteran zaczął zawody w Grodzisku Wielkopolski w wyjściowym składzie. Niemniej tuż po rozpoczęciu spotkania piłka została wybita na aut, co miało pomóc w utworzeniu specjalnego szpaleru na część Trałki. W taki sposób były reprezentant Polski udał się na sportową emeryturę.

W trakcie pożegnalnego marszu w szpalerze i przybijania piątek z zawodnikami Warty i Lecha były też brawa kibiców zasiadających na trybunach w kierunku 38-latka. Trałka co prawda nie uronił łez, ale bez wątpienia był wzruszony chwilą, która miała miejsce.

Trałka w trakcie piłkarskiej kariery rozegrał ponad 400 spotkań w Ekstraklasie. Bronił barw między innymi takich klubów jak: Pogoń Szczecin, Widzew Łódź, Polonia Warszawa, czy Lech Poznań oraz Warta Poznań. Jego największym sukcesem jest mistrzostwo Polski wywalczone z Kolejorzem w sezonie 2014/2015. Trałka ma też na swoim koncie dwa triumfy w meczach o Superpuchar Polski.

Czytaj więcej: Zagłębie – Raków: typy, kursy, zapowiedź (14.05.2022)

Komentarze