Górnik Łęczna – Pogoń: znakomity występ Portowców, świetny rogal TurboGrosika [WIDEO]

Kamil Grosicki

Pogoń Szczecin bez kłopotu pokonała na wyjeździe Górników Łęczna (4:0) w meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Kapitalna partię zaliczył Kamil Grosicki, który okrasił występ golem i asystą.

• Pogoń Szczecin odniosła drugie z rzędu ligowe zwycięstwo
  • Portowcy umocnili się na pozycji lidera rozgrywek
  • Piątą kolejną porażkę zanotował Górnik Łęczna

Pogoń nie dała szans Górnikom

Pogoń Szczecin przystępowała do sobotniej potyczki, chcąc odnieść 16. zwycięstwo w sezonie. Portowcy mieli jednocześnie nadzieję, że wrócą na fotel lidera PKO Ekstraklasy po wygranych bojach Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. Górnik Łęczna chciał z kolei przerwać serię bez wygranej.

W pierwszej połowie podopieczni Kosty Runjaicia byli zespołem aktywniejszym ow ofensywie na tle bojaźliwych gospodarzy. Wynik spotkania został otwarty już w 10. minucie, gdy Mariusz Fornalczyk wykorzystał błedy defensywy rywali.

Ozdobą meczu był z kolei bardzo ładny gol Kamila Grosickiego z 20 minuty. Reprezentant Polski popisał się uderzeniem a’la Alessenadro Del Piero z narożnika pola karnego na przerwę Portowcy udali się z dwubramkowa zaliczką.

W drugiej odsłonie rywalizacji szczecinianie wciąz byli zespołem dominującym. Następstwem dobrej gry Pogoni były kolejne gole. Bramkę na 3:0 zdobył po ponad godzinie Luka Zahović, oddając strzał w środek. Tymczasem w 69. minucie wynik spotkania ustalił Maciej Żurawski, który wykorzystał podanie od TurbvoGrosika.