Ekstraklasa: samobój i czerwona kartka w Łęcznej, Cracovia błysnęła na oczach Konoplanki – podsumowanie 21. kolejki

Cracovia - Lechia Gdańsk

Wyniki 21. kolejki Ekstraklasy. W piątkowy wieczór rozegrane zostały dwa spotkanie w lidze polskiej. Górnik Łęczna podzielił się punktami ze Śląskiem Wrocław (1:1). W samej końcówce zawodów kapitalną interwencją popisał się Adrian Kostrzewski, który uratował punkt zielono-czarnym. Tymczasem Cracovia pokonała Lechię Gdańsk (2:0) na oczach Jewhena Konoplanki. Krakowianie zaliczyli ósme zwycięstwo w sezonie.

Ekstraklasa: remis w Łęcznej, Cracovia z pełną pulą

Górnik Łęczna przystępował do starcia z WKS-em, chcąc wygrać pierwsze spotkanie w 2022 roku. Drużyna Kamila Kieresia w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy zremisowała z Wartą Poznań (1:1), Tymczasem wrocławianie mieli zamiar zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę z Lechią Gdańsk (0:2). Ostatecznie w piątkowy wieczór żadnej z ekip nie udało się zainkasować pełnej puli. Górnik pierwszy zdobył bramkę po niefortunnej interwencji Victora Garcii w 43. minucie. Śląsk natomiast doprowadził do wyrównania w 78. minucie za sprawą trafienia Adriana Łyszczarza, który wykorzystał podanie od Roberta Picha. Gospodarze kończyli zawody w dziesięciu z powodu dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Kryspina Szcześniaka.

Cracovia przystępowała do starcia z Lechią Gdańsk podbudowana remisem nad Lechem Poznań (3:3) wywalczonym w niezwykłych okolicznościach. Biało-zieloni mieli natomiast za sobą cenne zwycięstwo nad Śląskiem Wrocław (2:0). Po drugim piątkowym boju więcej powodów do radości mieli podopieczni Jacka Zielińskiego. Cracovia wygrała 2:0 po bramkach zdobytych przez Michała Rakoczego i Cornela Rapę. Dzięki tej wygranej piłkarze Pasów wskoczyli na siódme miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Tymczasem zespół Tomasza Kaczmarka poniósł piątą porażkę w sezonie.