Cracovia – Warta Poznań: dwa gole w Krakowie

Matej Rodin
PressFocus Na zdjęciu: Matej Rodin

Cracovia w spotkaniu PKO Ekstraklasy wygrała z Wartą Poznań 2:0 (0:0). Bramki dla Pasów zdobyli Michał Rakoczy i Jakub Myszor. Krakowianie są niepokonani w lidze od 14 sierpnia 2021 roku. Z kolei poznaniacy czekają na kolejny triumf od ośmiu kolejek.

W dziewiątej minucie na strzał z dystansu zdecydował się Damir Sadiković. Na posterunku był jednak golkiper Warty Poznań. Cracovia miała na pewno więcej z gry w pierwszej części tego meczu, ale nie przekładało się to na gole ze strony Pasów.

W 20. minucie odpowiedzieli goście. Znakomitą okazję miał Mario Rodriguez, ale będąc kilka metrów od bramki uderzył wysoko ponad poprzeczką i wciąż czekaliśmy na pierwszego gola na stadionie w Krakowie.

Po pół godzinie gry mogło być 1:0 dla podopiecznych Michała Probierza. Technicznie uderzał Pelle van Amersfoort, ale Lis znowu wykazał się swoimi umiejętnościami. Chwilę potem Cornel Rapa dośrodkował, a jego akcję chciał zakończyć Sergiu Hanca. Ponownie dobrze interweniował bramkarz przyjezdnych.

Osiem minut po zmianie stron Lukas Hrosso zatrzymał groźne uderzenie Rodrigueza. Premierowy gol w niedzielnej konfrontacji padł po niecałej godzinie gry. Kamil Pestka dograł piłkę w pole karne poznaniaków, był tam zaś Rakoczy, który pokonał Lisa.

W doliczonym czasie gry Luis Rocha podał do Jakuba Myszora, a ten mocno uderzył w kierunku dalszego słupka. Finalnie krakowianie triumfowali 2:0.