Zaskakujące rozstrzygnięcie w 2. Bundeslidze. Heindenheim dokonało cudu

W niedzielę zapadły rozstrzygnięcia w 2. Bundeslidze. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej rzutem na taśmę wywalczyło Heindenheim, które wygrało dzięki dwóm bramkom w doliczonym czasie gry.

Heidenheim
IMAGO / Jan Huebner Na zdjęciu: Heidenheim
  • Heindeheim sensacyjnie wywalczyło awans do Bundesligi
  • Zdecydowały dwa gole w doliczonym czasie gry
  • HSV zagra o awans w barażach

Sensacyjny awans Heidenheim do Bundeslig

Heidenheim grało w niedzielę z Ragensburgiem i potrzebowało zwycięstwa, aby zapewnić sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jednak do 93. minuty przegrywali 1:2 i potrzebowali cudu, aby odwrócić losy spotkania.

To im się niespodziewanie udało. Gole w trzeciej i dziewiątej minucie doliczonego czasu gry sprawiły, że na koniec sezonu o jeden punkt wyprzedzili HSV.

Tymczasem HSV wygrało 1:0 z Sandhausen i czekając na ostateczny wynik już świętowało bezpośredni awans. Jednak niesamowity zwrot wydarzeń z meczu Heidenheim sprawił, że ekipa z Hamburga zagra o awans w barażach. Rywalem będzie Vfb Stuttgart.