RB Lipsk liderem, remisy w Kolonii i Sinsheim

Timo Werner

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę piłkarze RB Lipsk, którzy na wyjeździe pokonali 3:2 Paderborn. Podziałem punktów zakończyły się natomiast mecze w Kolonii i Sinsheim.

Zespół z Lipska już po pierwszej połowie prowadził 3:0, ale po przerwie ostatnia drużyna ligowej tabeli nie zamierzała się poddawać. W efekcie zdobyła dwie bramki, ale nie wystarczyło to do sprawienia niespodzianki. RB Lipsk dzięki tej wygranej awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

FC Koeln u siebie podejmowało Augsburg. Po pierwszej połowie w lepszych humorach byli goście, którzy prowadzili 1:0 po trafieniu Niederlechnera. Prowadzenie Augsburga mogło być wyższe, ale na początku meczu Hahn nie wykorzystał rzutu karne. Gospodarze uratowali jeden punkt w końcówce, dzięki trafieniu Cordoby.

Bliski zdobycia kompletu punktów było Hoffenheim, które długo prowadziło z Fortuną po trafieniu Kramaricia. W końcówce meczu goście z Dusseldorfu doprowadzili jednak do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Hennings.

FC Koeln – FC Augsburg 1:1 (0:1)
0:1 Niederlechner 43′
1:1 Corodba 86′

SC Paderborn – RB Lipsk 2:3 (0:3)