Moguncja po raz kolejny mało przyjazna dla RB Lipsk

Gracze Mainz
PressFocus Na zdjęciu: Gracze Mainz

W Bundeslidze FSV Mainz wygrało na swoim terenie z RB Lipsk 1:0 (1:0). Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 13. minucie Moussa Niakhate. Warto dodać, że w pięciu ostatnich meczach tych klubów w Moguncji goście zanotowali tylko jedno zwycięstwo.

Od początku gospodarze narzucili wysokie tempo gry. Po paru minutach ekipa z Moguncji mogła prowadzić. Najpierw Jae-Sung Lee trafił w słupek po strzale szczupakiem. Do odbitej piłki dopadł Jonathan Burkardt, lecz zabrakło mu precyzji.

Napór gospodarzy przyniósł jednak skutek. W 13. minucie Niakhate wykorzystał szkolne błędy w szeregach rywali i z bliska wpakował piłkę do siatki RB Lipsk.

Kwadrans po zmianie stron przyjezdni mogli wyrównać. Nordi Mukiele wypatrzył lepiej ustawionego kolegę, a na strzał zdecydował się Amadou Haidara. Uderzenie było mocne i celne, lecz na posterunku był Robin Zentner.

Goście mieli znacznie więcej z gry w tym spotkaniu, lecz nie potrafili przełożyć tego na gola wyrównującego. W końcówce blisko był Andre Silva, ale jednak finalnie chybił.

Ostatecznie o wyniku zadecydowała bramka z pierwszej połowy, która dała FSV Mainz skromne zwycięstwo w pierwszej kolejce nowego sezonu Bundesligi.