Polacy bez punktów, piękna bramka z wolnego – podsumowanie 5. kolejki Bundesligi

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Wyniki 5. kolejki Bundesligi. Augsburg przegrał u siebie z Herthą 0:2. W barwach gospodarzy zagrali Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. W drugiej konfrontacji Borussia Moenchengladbach okazała się słabsza od Mainz (0:1). Ozdobą potyczki był gol Aarona Martina, który pięknie przymierzył z wolnego. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Lukebakio i Richter bohaterami Herthy, gol Martina na wagę trzech oczek

Augsburg grał z Herthą. W podstawowym składzie gospodarzy wyszli Gikiewicz oraz Gumny. Po pierwszej połowie niedzielnej konfrontacji było 0:0. Więcej emocji było po przerwie. Prowadzenie gościom po blisko godzinie gry dał strzałem z kilku metrów Dodi Lukebakio. Wynik spotkania po kontrze ustalił zaś Marco Richter.

W drugiej konfrontacji Borussia Moenchengladbach podejmowała Mainz. Na pierwszego gola czekaliśmy do 55. minuty. Wówczas kapitalnie z wolnego przymierzył Aaron Martin. Yann Sommer nawet nie próbował interweniować. Jak się ostatecznie okazało, to trafienie dało klubowi z Moguncji komplet oczek.