Bundesliga: niespodzianka w Sinsheim, gol Lewandowskiego nie wystarczył, dramat Herthy – podsumowanie 26. kolejki

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Wyniki 26. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców, ale Bayern Monachium tylko zremisował na wyjeździe z Hoffenheim 1:1. W innych potyczkach Freiburg pokonał Wolfsburg 3:2, a Union zremisował ze Stuttgartem 1:1. Na koniec sobotnich zmagań Borussia Moenchengladbach wygrała z Herthą Berlin 2:0. Dla gości to piąta kolejna przegrana. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców goli wszystkich meczów.

Bramka Lewego dała tylko punkt, Hertha (znowu) na tarczy

Bayern Monachium od 32. minuty przegrywał z Wieśniakami. Mocne dośrodkowanie Davida Rauma na gola zamienił Christoph Baumgartner. Pod koniec pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Lewandowski. Joshua Kimmich celnie zacentrował z rożnego, a Polak udanie główkował pod poprzeczkę. Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie i spotkanie w Sinsheim zakończyło się remisem 1:1.

Freiburg po ciekawym spotkaniu triumfował z Wolfsburgiem 3:2. Ozdobą meczu było trafienie z siódmej minuty Vincenzo Grifo, który pięknie przymierzył z wolnego. Bartosz Białek (Wolfsburg) pojawił się na placu gry w 83. minucie. Remisem 1:1 zakończył się zaś mecz Unionu ze Stuttgartem.

W ostatniej sobotniej konfrontacji Borussia Moenchengladbach rywalizowała u siebie z Herthą. Źrebaki triumfowały z gośćmi 2:0. Marcel Lotka był podstawowym bramkarzem w szeregach berlińczyków.

Mecz FC Augsburg – Mainz został przełożony z powodu koronawirusa.