Bundesliga: emocje do samego końca w Bochum, dwa gole w Augsburgu, cały mecz Gikiewicza – podsumowanie 24. kolejki

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Wyniki 24. kolejki Bundesligi. VfL Bochum przegrał u siebie z RB Lipsk 0:1. W drugiej niedzielnej konfrontacji Borussia Dortmund zremisowała w delegacji z Augsburgiem 1:1. W szeregach gospodarzy grał Rafał Gikiewicz. Prezentujemy wyniki i strzelców goli wszystkich meczów.

Wygrana RB Lipsk, tylko remis Borussii Dortmund

VfL Bochum grał w niedzielę u siebie z RB Lipsk. Po pierwszej połowie tej konfrontacji nieoczekiwanie faworyzowani goście tylko remisowali ze swoimi przeciwnikami 0:0. Po zmianie stron przyjezdni zdołali przechylić szalę wiktorii na swoją korzyść i skromnie triumfowali 1:0. Gola zdobył Nkunku.

O 17:30 Borussia Dortmund rozpoczęła delegacyjny bój z Augsburgiem. W 35. minucie Gikiewicz został pokonany przez Thorgana Hazarda. Dortmundczycy stracili prowadzenie na kwadrans przed końcem. Gola zdobył Noah-Joel Sarenren-Bazee. Było to ostatnie tego wieczora trafienie. Robert Gumny (Augsburg) jest kontuzjowany.