Bundesliga: dwie bramki samobójcze, bezradny faworyt, przełamanie Wolfsburga, grał Białek – podsumowanie 21. kolejki

gracze Borussii
PressFocus Na zdjęciu: gracze Borussii

Wyniki 21. kolejki Bundesligi. W pierwszym niedzielnym spotkaniu doszło do starcia Borussii Dortmund i Bayeru Leverkusen. W tym meczu padły aż dwa trafienia samobójcze. Finalnie gospodarze przegrali z Aptekarzami 2:5. W drugiej konfrontacji gracze Wolfsburga ograli Greuther Fuerth 4:1. Dla Wilków to pierwsza wiktoria od 6 listopada 2021 roku. W 65. minucie na murawie pojawił się Bartosz Białek (Wolfsburg). Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Klęska BVB, Wilki w końcu zwycięskie

Na niedzielę zaplanowano dwa mecze. W pierwszym spotkaniu Borussia Dortmund rywalizowała z Bayerem Leverkusen. Goście prowadzili od dziesiątej minuty. Emocji w pierwszej części gry nie brakowało, a finalnie Aptekarze byli o dwa gole lepsi (3:1). Po przerwie kolejne bramki zdobyli Jonathan Tah i Moussa Diaby. Dortmundczycy w końcówce nieco zmniejszyli straty, ale ostatecznie wysoko przegrali 2:5.

W drugim meczu gracze Wolfsburga mierzyli się z Greuther Fuerth. Pierwsze dwie bramki dla Wilków zdobył Aster Vranckx. Bartosz Białek wszedł na plac gry w 65. minucie. Niedługo potem Polak mógł zdobyć gola, ale jego strzał obronił Sascha Burchert. W ostatniej fazie meczu golkiper beniaminka dwukrotnie wyjmował piłkę z bramki. Gole zdobyli Maximilian Arnold i Maximilian Philipp, a Wilki triumfowały z beniaminkiem 4:1.

Wyniki 21. kolejki Bundesligi

Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen 2:5 (1:3)

Jeremie Frimpong (16′ – gol samobójczy), Steffen Tigges (89′) – Manuel Akanji (10′ – gol samobójczy), Florian Wirtz (20′), Robert Andrich (28′), Jonathan Tah (54′), Moussa Diaby (87′)

Wolfsburg – Greuther Fuerth 4:1 (1:1)

Aster Vranckx (7′, 50′), Maximilian Arnold (70′), Maximilian Philipp (75′) – Branimir Hrgota (44′ – karny)