Bundesliga: nerwowo w Kolonii, bezlitosny Eintracht – podsumowanie 4. kolejki

Jesper Lindstrom
Pressfocus Na zdjęciu: Jesper Lindstrom

Wyniki 4. kolejki Bundesligi. 1.FC Koeln tylko zremisował z VfB Stuttgart, mimo gry w przewadze. Eintracht Frankfurt nie miał litości dla Werderu, w rywalizacji w Bremie.

Festiwal goli w Bremie

VfB Stuttgart miał zdecydowaną przewagę w starciu z 1. FC Koeln. Podopieczni Pellegrino Matarazzo oddali w sumie 13 strzałów na bramkę rywali. Sęk w tym, że od 56. minuty zmuszeni byli grać w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Luci Pfeiffera za brutalny faul. Graczom VfB udało się jednak remis utrzymać do końcowego gwizdka.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/2023 zanotował z kolei Eintracht Frankfurt. Triumfator Ligi Europy po porażce i dwóch remisach, tym razem po zaciętym boju pokonał w Bremie, Werder 4:3. Bremeńczycy od 2. minuty przegrywali 0:1, by po 17. minutach prowadzić 2:1. Później dali sobie wbić aż trzy gole i dopiero w samej końcówce, udało im się zmniejszyć rozmiary porażki.

Wyniki 4. kolejki Bundesligi

1.FC Koeln – VfB Stuttgart 0:0

Werder Brema – Eintracht Frankfurt 3:4 (2:3)

Anthony Jung (14′), Leonardo Bittencourt (17′), Niclas Fullkrug (90′ – rzut karny) – Mario Goetze (2′), Randal Kolo Muani (32′), Jesper Lindstrom (39′), Driblij Sow (48′)