Borussia wygrywa w Berlinie

Kibice Borussii Dortmund

Borussia Dortmund odniosła szóste zwycięstwo w tym sezonie. W wyjazdowym meczu pokonała 2:1 Herthę Berlin.

Sobotnie spotkanie na Stadionie Olimpijskim w Berlinie świetnie ułożyło się dla gości z Dortmundu. W 15. minucie prowadzenie dla podopiecznych Luciena Favre uzyskał Jadon Sancho, który po świetnym podaniu Juliana Brandta wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Dwie minuty później Borussia prowadziła już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Thorgan Hazard, który sprytnym strzałem trafił do siatki po dograniu Achrafa Hakimiego z prawej strony boiska.

Hertha nie zamierzała się jednak poddawać. W 34. minucie zdobyła kontaktowego gola. Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Dodi Lukebakio. Tor lotu piłki zmienił jednak Vladimir Darida, czym zupełnie zaskoczył bramkarza Borussii.

Tuż przed przerwą goście z Dortmundu doznali osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Mats Hummels. Borussia tym samym w drugiej połowie musiała grać w osłabieniu.

W drugiej połowie goście starali się kontrolować wydarzenia na boisku i bronić korzystnego dla siebie wyniku. Gospodarze prowadzeni w tym meczu po raz pierwszy przez Juergena Klinsmanna nie zdołali znaleźć sposobu na defensywę rywali i wynik meczu nie uległ zmianie.

Hertha Berlin – Borussia Dortmund 1:2 (1:2)

0:1 Sancho 15′
0:2 Hazard 17′
1:2 Darida 34′