Pogrom Bayeru Leverkusen

Bayer Leverkusen - Borussia M'gladbach
Pressfocus Na zdjęciu: Bayer Leverkusen - Borussia M'gladbach

Bayer Leverkusen pokonał wysoko Borussię M’gladbach 4:0 (2:0) w 2. kolejce Bundesligi. Samobójcze trafienie zanotował Sommer, a na listę strzelców wpisali się Schick, Diaby i Amiri.

Mecz zaczął się koszmarnie dla Borussii M’gladbach. Po strzale w słupek Mitchela Bakkera piłka odbiła się od nóg Yanna Sommera i wpadła do bramki. Nie był to koniec kłopotów gości. W ósmej minucie Bayer Leverkusen wykorzystał zakłopotanie rywala i podanie Diaby’ego z pierwszej piłki wykorzystał bezbłędnie Patrick Schick.

Goście wzięli się za odrabianie wyniki. W 16. minucie jeden z piłkarzy z M’gladbach oddał mocny strzał, ale piłka tylko odbiła się od słupka. Goście mieli tuż przed przerwą doskonałą okazję na złapanie kontaktu. Arbiter w 43. minucie przyznał im rzut karny, ale jedenastkę Larsa Stindla obronił Lukas Hradecky.

Druga połowa również była wyrównana i podobnie jak w pierwszej, to gospodarze zdecydowanie lepiej wykańczali akcje. W 55. minucie strzał po zagraniu Bakkera oddał Moussa Diaby. Piłka w drodze do bramki odbiła się od jednego z zawodników i Sommer nie miał szans na interwencję.

W 65. minucie Patrick Schick minął bramkarza i uderzył w słupek. Wynik meczu podwyższył za to pod koniec rywalizacji jego kolega – Nadeim Amiri. Niemiec w 87. minucie ustalił końcowy rezultat na 4:0.