Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulaminZakłady na Dota 2Co to jest Dota 2?


Jeśli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z e-sportem to warto, abyś dowiedział się paru podstawowych rzeczy o jednej z popularniejszych gier - Dota 2. Co to takiego? Dota 2 to gra typu MOBA, czyli multiplayer online battle arena. Powstała jako kontynuacja modyfikacji Defense of the Ancients, która jest częścią gry Warcraft III. Fabuła gry osadzona jest w malowniczym wszechświecie fantasy, gdzie ścierają się ze sobą dwie pradawne cywilizacje, mające za zadanie obronę dwóch starożytnych głazów - twierdz: Ancient Radiant oraz Ancient Dire.

Jak to zwykle bywa w takich historiach, również i tutaj walczą ze sobą siły dobra i zła, czyli świetliści (Radiant) i mroczni (Dire). Głównym zadaniem każdej z pięcioosobowych drużyn jest zdobycie i zniszczenie głównych budynków bazy wroga, które gracze nazywają po prostu “starożytnymi”. Są one połączone trzema ścieżkami, na których znajdują się wieże obronne. Na ścieżkach tych gracze spotykają tzw. “Creepy”. (Dla niewtajemniczonych: “Creep” to, innymi słowy, bohater niezależny, który jest sterowany przez program, lub w niektórych przypadkach mistrza gry.) Atakują one napotkane jednostki.

W tej grze aż roi się od niesamowitych postaci. Masz do wyboru ponad sto różnych bohaterów, a każdy z nich ma przypisane do swojej roli specyficzne umiejętności i statystyki. Postaci podzielone zostały ze względu na moc swoich głównych atrybutów: zręczności, inteligencji oraz siły. Każda z nich ma również swoją historię, co czyni grę jeszcze bardziej fascynującą. Oczywiście, jak to zwykle bywa w tego typu grach, są tutaj dostępne różne niesamowite przedmioty, które dają graczowi np. moc teleportacji lub niewidzialności. Takie artefakty można kupić za złoto, które grający zdobywa podczas całego czasu trwania rozgrywki.

Dota 2 dosyć szybko przeniosła się do świata e-sportu, a co za tym idzie, zainteresowali się nią bukmacherzy. Teraz możesz obstawiać mecze Dota 2. Zakłady bukmacherskie na tę grę są dostępne u większości buków. Jednak o typowaniu takich rozgrywek, opowiemy Ci dopiero w kolejnych akapitach. Także zostań z nami!

Krótka historia


Tak jak zostało już wspomniane na początku, Dota 2 została stworzona jako kontynuacja modyfikacji do gry Warcraft III: Reign of Chaos oraz dodatku Warcraft III: The Frozen Throne. Gra została wydana przez Valve Corporation na Microsoft Windows, Linuksa oraz macOS. Zapowiedź Doty 2 pojawiła się w 2010 roku w serwisie Gamer Informer. Jednak gra była aż przez dwa lata testowana i została wydana dopiero 9 lipca 2013 roku. Jest to pierwszy produkt oparty na silniku typu Source. W tym miejscu warto chyba jeszcze wspomnieć, że jest to gra typu free-to-play, co oznacza, że jest to produkt darmowy, niewymagający płacenia abonamentu.

Zasady gry


Mamy nadzieję, że Twoja wiedza na temat Dota 2 nieco się poszerzyła. Jak pewnie się zorientowałeś, jest to gra, w której stworzony został dosyć skomplikowany, fantastyczny świat, ze swoją własną historia i mitologią. Jakie w takim razie są zasady tej gry? Spróbujemy przedstawić Ci te najważniejsze z nich w paru punktach:


Tryby gry


Jak każda gra typu multiplayer, tak i Dota 2 posiada wiele trybów gry. To na co się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie.