Puchar Francji: kłopoty Marsylii, kompromitacja Clermont, kilku faworytów odpadło

Igor Tudor
PressFocus Na zdjęciu: Igor Tudor

Wyniki 1/32 Pucharu Francji. Marsylia awansowała do kolejnej rundy pokonując w delegacji Hyeres 2:0. Warto dodać, że gracze Igora Tudora od 15. minuty grali w dziesięciu. Sensacyjnie odpadli zaś zawodnicy Clermont, którzy po serii karnych przegrali ze Strasbourg Koenigshoffen. W kolejnej rundzie nie zagrają też piłkarze Nice i Monaco. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców goli ze wszystkich meczów.

Drobne problemy Marsylii, Nice i Monaco bez awansu

Sobotnie spotkania 1/32 Pucharu Francji rozpoczęły się o 13:00. Jako pierwsi do kolejnej rundy awansowali gracze Bastii i Grasse. Potem Marsylia rywalizowała w delegacji z Hyeres. Goście od 15. minuty grali w dziesięciu (czerwony kartonik za brutalny faul zobaczył Eric Bailly), ale udało im się uniknąć kompromitacji. Bramki dla OM zdobyli Alexis Sanchez oraz Bamba Dieng, a przyjezdni triumfowali 2:0.

Linas-Montlhery mierzyło się z Lens. W pierwszym składzie gości wyszedł Łukasz Poręba. Na ławce to spotkanie rozpoczął zaś Przemysław Frankowski. Wynik spotkania otworzył Seko Fofana, który kilka minut wcześniej zastąpił Porębę. Na 2:0 podwyższył Florian Sotoca. Frankowski pojawił się na murawie na ostatni kwadrans.

Fatalnie spisali się gracze Nicei, których skromnie (1:0) ograła ekipa Le Puy-en-Velay. Po karnych odpadli zaś zawodnicy Monaco, którzy okazali się słabsi od Rodez. W ostatniej potyczce Bordeaux podejmowało u siebie Rennes. Bramki gospodarzy strzegł Rafał Strączek. Finalnie Żyrondyści nie wykorzystali atutu swojego terenu i przegrali 1:2.