Real z kompletem punktów, Lewandowski nie zwalnia tempa

Robert Lewandowski

Wyniki sobotnich meczów czwartej kolejki La Liga. Cztery spotkania odbyły się w sobotę w lidze hiszpańskiej. Padło w nich 10 goli. Jednego z nich strzelił Robert Lewandowski, który ma już na swoim koncie pięć trafień w lidze hiszpańskiej.

Real Madryt i FC Barcelona na zwycięskim szlak

Nie brakowało emocji w sobotnich spotkaniach ligi hiszpańskiej. W pierwszym meczu dnia Mallorca podzieliła się punktami z Gironą. Na gole w tym starciu trzeba było czekać do ostatnich fragmentów rywalizacji. Najpierw w 87. minucie bramkę zdobył Antonio Raiollo. Tymczasem w doliczonym czasie do wyrównania doprowadził Samuel Saiz.

Hitem soboty miało być starcie Realu Madryt z Beitsem i w pewnym sensie było. Obie drużyny przystępowały do potyczki jako niepokonane. W spotkanie lepiej weszli piłkarze Carlo Ancelottiego, którzy objęli prowadzenie w dziewiątej minucie za sprawą Viniciusa Juniora. Real jednak cieszył się z prowadzenia tylko osiem minut, bo do wyrównania doprowadził Sergio Canales. Wynik rywalizacji na 2:1 ustalił z kolei Rodrygo, który zdobył bramkę na 2:1 w 65. minucie.

Tymczasem punkty straciło Atletico Madryt, dzieląc się nimi z Realem Sociedad (1:1). Ekipa Diego Simeone wyszła na prowadzenie w piątej minucie po golu Alvaro Moraty. Umar Sadiq jednak w drugiej części meczu wyrównał i mecz zakończył się rezultatem 1:1.

W ostatnim spotkaniu soboty FC Barcelona nie dała z kolei żadnych szans Sevilli, wygrywając z Andaluzyjczykami 3:0. Jedno z trafienie dla Blaugrany zaliczył Robert Lewandowski, który ma już pięć goli na koncie. Wynik meczu otworzył natomiast Raphinha. Z kolei bramkę na 3:0 zdobył Eric Garcia.