Hoffenheim otrzymało lekcję gry w piłkę od Bayernu

FC Bayern Monachium
PressFocus Na zdjęciu: FC Bayern Monachium

Bayern Monachium pewnie pokonał 2:0 Hoffenheim w meczu 11. kolejki Bundesligi. Bramki dla Bawarczyków zdobywali w tym spotkaniu Musiala oraz Choupo-Moting.

• Musiala oraz Choupo-Moting strzelcami goli dla Bayernu
  • Hoffenheim nie postawiło się Bawarczykom
  • Podopieczni Nagelsmanna dopisali do tabeli kolejne trzy punkty

Bayern osiągnął swój cel

Hoffenheim rozgrywa całkiem dobry sezon. Przed 11. kolejką TSG uplasował się na wysokiej piątej lokacie. Z kolei Bayern miewa grosze momenty w trwającej kampanii ligowej, dlatego wielu fanów gospodarzy mogło wierzyć w korzystny rezultat.

Tymczasem już pierwsze minuty zweryfikowały, kto jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Bayern zamknął gospodarzy na własnej połowie boiska. Hoffenheim miało ogromne problemy z wyprowadzeniem piłki, a często piłkarze tej drużyny tracili futbolówkę już w pierwszym kontakcie. Bawarczycy całkowicie zdominowali to spotkanie i co chwilę stwarzali kolejne okazje bramkowe.

Wynik spotkania w 18. minucie otworzył Musiala. Na 2:0 dwadzieścia minut później podwyższył Choupo-Moting. Rezultat do przerwy mógł, a nawet powinien być zdecydowanie większy, ale goście momentami byli bardzo nieskuteczni.

Po zmianie stron tempo spotkania znacznie spadło. Bayern mając korzystny rezultat już nie forsował tak tempa. To jednak wystarczało, aby w pełni kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Hoffenheim nie miało żadnych argumentów w tym pojedynku. Gospodarze nadal mieli ogromne problemy z wykreowaniem jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką rywala.

Ostatnie minuty spotkania nie przyniosły ani zbyt wielu emocji ani sytuacji bramkowych. Gospodarze próbowali jeszcze pokusić się o bramkę kontaktową, ale w tym spotkaniu Bayern był zdecydowanie za mocny. Goście natomiast skupili się na spokojnym dokończeniu sobotniego starcia.

Bayern bez żadnych problemów ograł Hoffenheim 2:0.