Hat-trick Neymara i Mbappe, PSG rozbiło rywala

Paris Saint-Germain
PressFocus Na zdjęciu: Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain nie dało żadnych szans w wyjazdowym spotkaniu Clermont i zwyciężyło 6:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Neymar oraz Kylian Mbappe, którzy przez całe spotkanie bawili się z obrońcami rywala. Honorowym trafieniem dla gospodarzy popisał się Dossou, jednak to wszystko, na co było stać Clermont.

• PSG zdominował Clermont wygrywając 5:1
  • Hat-trick Neymara i Mbappe
  • Clermont bez szans w starciu z gigantem

PSG nie dało żadnych szans Clermont

Spotkanie pierwszego w tabeli Paris Saint-Germain z siedemnastym w tabeli Clermont mogło mieć tylko jeden przebieg – pełna kontrola wydarzeń przez piłkarzy z Paryża. I początek meczu taki właśnie był. Po 19. minutach gry goście prowadzili już 2:0. Najpierw w 6. minucie na listę strzelców wpisał się Neymar, a kilkanaście minut później wynik podwyższył Mbappe.

Gładkie prowadzenie nieco ostudziło ofensywne zapędy PSG, co pozwoliło dojść do głosu gospodarzom. Mecz nadal kontrolowali podopieczni Pochettino, jednak Clermont częściej docierali pod bramkę Donnarummy.

Próby gospodarzy przyniosły efekt w 42. minucie. Spore zamieszanie w polu karnym wykorzystał Dossou i dość niespodziewanie Clermont zdobył bramkę kontaktową. Zawodnicy PSG schodzili do szatni z tylko jednobramkowym prowadzeniem, gospodarze mogli mieć jeszcze nadzieję na odwrócenie losów tego pojedynku.

Jednak po zmianie strony przyjezdni odarli piłkarzy Clermont z jakichkolwiek złudzeń. Gospodarze mogli jedynie przyglądać się temu, co z piłką robili Neymar oraz Mbappe, którzy ostatecznie popisali się hat-trickiem w tym spotkaniu. PSG umocniło się w fotelu lidera i pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski. Clermont wciąż nie może być pewne utrzymania mając tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.