Tottenham wiceliderem po triumfie nad Brighton, Kane i Bale dali trzy oczka

Harry Kane

Zawodnicy Tottenhamu Hotspur – w Premier League – wygrali z Brighton&Hove Albion 2:1 (1:0). Podopieczni Mourinho dzięki tej wiktorii awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli (14 punktów w siedmiu meczach). Obecnie lepsi są tylko gracze Liverpoolu. Z kolei przyjezdni zajmują 16. lokatę (pięć oczek).

Co działo się w tym meczu? Piłkarze gospodarzy objęli prowadzenie już w 13. minucie. Wówczas sędzia wskazał na “wapno”, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kane. Ten mecz nie mógł się rozpocząć lepiej dla Spurs.

Londyńczycy nie poszli jednak za ciosem, a goście byli w stanie doprowadzić do wyrównania. W 56. minucie piłkarze Brighton&Hove Albion przeprowadzili składną akcję. Gross zagrał na prawo do Lampteya, a ten strzałem przy słupku pokonał Lolorisa.

Piłkarze Tottenhamu Hotspur mogli odpowiedzieć kilkanaście minut potem. W dobrej sytuacji znalazł się Lamela, lecz zabrakło mu nieco precyzji (trafił w słupek) i cały czas mieliśmy bramkowy remis 1:1 w tej konfrontacji. W 71. minucie w obramowanie uderzył zaś Kane.

Napór gospodarzy przyniósł jednak oczekiwane rezultaty. W 73. minucie Reguilon zakręcił obrońcą na lewej stronie pola karnego, celnie zacentrował, a całą akcję wykończył Bale.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i londyńczycy zanotowali komplet punktów. Pozwolił im on awansować z dziewiątego na drugie miejsce w ligowej tabeli.