Mecz na drzemkę w Szczecinie, skuteczność Legii ponurym żartem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  24.10.2020 21:59

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa  |  fot. PressFocus

Pogoń Szczecin zremisowała 0:0 z Legią Warszawa w ostatnim sobotnim spotkaniu ósmej kolejki PKO Ekstraklasy. Tym samym Duma Pomorza w trzecim meczu z rzędu nie straciła gola, podtrzymując serię bez porażki w konfrontacjach ze stołecznym zespołem.

Pogoń Szczecin do potyczki z mistrzami Polski przystępowała z nadzieją, że kolejny raz panaceum na Legię Warszawa znajdzie jej trener Kosta Runjaić. W siedmiu meczach przeciwko Wojskowym ekipa z portowego miasta zaliczyła pod wodzą Niemca tylko dwie porażki, a w poprzedniej kampanii Portowcy wygrali wszystkie trzy starcia z ekipą ze stolicy Polski. Jak było w sobotni wieczór?

Pierwsze fragmenty rywalizacji na stadionie w Szczecinie mogły się podobać. W każdym razie mimo tego, że w ciągu 20 minut gry każda z ekip miała sytuacje strzeleckie, to ostatecznie nie miały one przełożenia na wynik, bo ten się nie zmienił. Tym samym do przerwy na tablicy wynikowej wyświetlał się rezultat 0:0. Odnotujmy, że przede wszystkim bliski zdobycia bramki był w 20. minucie Thomas Pekhart, ale świetną interwencją popisał się Dante Stipica.

W drugiej odsłonie czeski napastnik legionistów także szukał szczęścia, ale bez skutku. Tymczasem w 61. minucie Michał Kucharczyk sprawił, że futbolówka ugrzęzła w siatce. Trafienie napastnika Pogoni nie zostało jednak uznane, gdyż ten był na pozycji spalonej. Do końca zawodów ostatecznie wynik się nie zmienił, więc bój na obiekcie Portowców zakończył się podziałem punktów.