Kolejna wpadka Andaluzyjczyków, Kądzior znowu na ławce

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  24.10.2020 20:25

Jesus Navas  |  fot. Flaviu Buboi / Sport Pictures

Tylko dwa strzelili piłkarze, którzy wyszli na murawę w La Liga o 18:30. Sevilla niespodziewanie doznała drugiej porażki z rzędu przegrywając u siebie 0:1 z Eibar. Cały mecz na ławce rezerwowych w barwach gości spędził Damian Kądzior. Swoje spotkanie wygrała Osasuna, która pokonała 1:0 Athletic Bilbao. Dzięki temu zespół z Pampeluny awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Sevilla FC - SD Eibar

Przed tym meczem Sevilla była na jedenastym miejscu w ligowym zestawieniu, co jest wynikiem zdecydowanie poniżej możliwości tego klubu. Jednak zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu oznaczało awans w tabeli i złapanie kontaktu z czołówką. Ich rywalem było Eibar, które ponownie zaczynało bez Damiana Kądziora w wyjściowym składzie.

Pierwsza połowa tego spotkania nie była wybitnym widowiskiem. Oba zespoły długo czekały, co zrobi rywal, nie podejmując niepotrzebnego ryzyka. W końcu inicjatywę przejęła Sevilla, która nie grała jednak na swoim optymalnym poziomie.

Sytuację tę wykorzystało Eibar, które w 41. minucie niespodziewanie objęło prowadzenie. Pape Diop zagrał do wbiegającego w pole karne Kike, który uderzył ponad bramkarzem i trafił do siatki. Więcej goli do przerwy już nie było.

Na drugą połowę Sevilla wyszła podrażniona faktem, że przegrywa z rywalem słabszym od siebie. To z pewnością dodało im motywacji, aby stanowczo zaatakować. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki (77 do 23), oddali na bramkę rywali aż szesnaście strzałów, ale tylko dwa z nich były celne! Z tak fatalną skutecznością bardzo trudno jest wygrać spotkanie. Z kolei goście byli w komfortowej sytuacji, ponieważ mieli korzystny wynik, a precyzja Andaluzyjczyków sprawiła, że nie mieli większych powodów do zmartwień. Ostatecznie rezultat już się nie zmienił, a Eibar wygrało 1:0.

W następnej kolejce Sevilla zagra na wyjeździe z Athletikiem Bilbao. Z kolei Eibar podejmie u siebie Cadiz.

Osasuna Pampeluna - Athletic Bilbao

W drugim meczu rozgrywanym o 18:30 w La Liga, było starcie Osasuny z Athletikiem Bilbao. Zespoły te prezentują w tym sezonie podobny poziom, ponieważ w tabeli dzielą je zaledwie dwie pozycje. Drużyna z Kraju Basków ma jednak wyższe aspiracje niż czternasta lokata, więc dzisiejszy mecz był dobrą okazją, aby potwierdzić swoje ambicje.

Pierwsza część tego meczu należała do gości, którzy zdominowali rywali. Athletic był częściej przy piłce oraz oddawał więcej strzałów. Żaden z nich nie był jednak na tyle precyzyjny, aby pokonać bramkarza. Osasuna nie miała wiele do powiedzenia i mogła być zadowolona z bezbramkowego remisu.

Drugie 45 minut było już bardziej wyrównane. Oba zespoły oddały tyle samo strzałów. Jeden z nich w 81. minucie wylądował w siatce. Jego autorem był zawodnik gospodarzy - Ruben Garcia. Hiszpan wziął na siebie odpowiedzialność i wykonał rzut karny. Zrobił to pewnie i dał swojej drużynie zwycięstwo. Athletic może być rozczarowany, ponieważ zagrał niezłe spotkanie, ale z Pampeluny wróci bez punktów.

Za tydzień Osasunę czeka trudne zadanie, ponieważ zmierza się u siebie z Atletico Madryt. Natomiast Athletic podejmie na własnym stadionie Sevillę.