Valladolid wciąż bez formy, Villarreal remisuje i jest wiceliderem

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  25.10.2020 17:55

La Liga

Zawodnicy Realu Valladolid cały czas nie mogą odnaleźć właściwego rytmu... Dzisiaj - w meczu Primera Division - przegrali z graczami Deportivo Alaves 0:2 (0:0). Gospodarze są na ostatnim miejscu, a w tej kampanii 2020/21 nie zanotowali jeszcze ani jednego triumfu. W innej dzisiejszej potyczce Cadiz CF zremisowało z Villarrealem CF 0:0. Taki wynik wystarczył gościom do awansu na drugą lokatę w ligowej tabeli.

Co działo się w pierwszej potyczce? Gospodarze już od 21. minuty musieli sobie radzić w dziesięciu. Czerwony kartonik zobaczył bowiem Nacho. Chwilę potem goście mieli rzut karny. Znakomitej okazji nie wykorzystał jednak Perez, który huknął w obramowanie bramki rywali. Ten sam zawodnik trafił do bramki Realu w 35. minucie, lecz to trafienie (po wideoweryfikacji) nie zostało uznane.

W drugiej połowie goście wykorzystali grę w przewadze. W 55. minucie bramkę zdobył Pina, który wykorzystał zagranie Joty i pięknie przymierzył pod poprzeczkę. W 85. minucie z prawej strony pola karnego zagrał Deyverson, a całą akcję wykończył płaskim uderzeniem Sainz.

Ostatecznie więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i zawodnicy Deportivo Alaves pokonali Real Valladolid dwoma trafieniami. To druga wiktoria gości. Gospodarze cały czas pozostają bez ani jednego zwycięstwa w obecnej kampanii.

W drugim spotkaniu gospodarze objęli prowadzenie w siódmej minucie. Szybko jednak przestali się cieszyć, bo doszło do wideoweryfikacji, a po niej bramka Negredo nie została uznana z powodu spalonego.

Niestety, w całym spotkaniu nie doczekaliśmy się na ani jednego prawidłowego gola. Ostatecznie mecz zakończył się zatem remisem 0:0. Warto dodać, że gospodarze nie oddali ani jednego celnego uderzenia na bramkę Żółtej Łodzi Podwodnej. Rywale pokusili się natomiast tylko o dwie takie próby.

Aktualnie beniaminek znajduje się na piątej pozycji z dorobkiem jedenastu punktów. W jeszcze lepszym położeniu są goście. Wszak piłkarze Villarrealu CF zdobyli 12 oczek i w ligowej tabeli Primera Division wyprzedza ich tylko Real Madryt.