REKLAMA
REKLAMA

Zieliński nadal wyłączony. Koronawirus nie odpuszcza

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Radio Marte  |  21.10.2020 21:33
Zieliński nadal wyłączony. Koronawirus nie odpuszcza

Piotr Zieliński  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Już w czwartek Napoli rozegra pierwsze spotkanie w fazie grupowej Ligi Europy. W kadrze meczowej drużyny prowadzonej przez trenera Gennaro Gattuso po raz kolejny zabrakło Piotr Zielińskiego. Okazuje się, że reprezentant Polski nadal jest zakażony koronawirusem, choć klub tydzień temu informował o uzyskaniu przez niego negatywnego wyniku testu.

U Piotra Zielińskiego zakażenie koronwirusem stwierdzono na początku października. Z tego powodu pozostający na kwarantannie pomocnik nie wystąpił w ostatnich meczach reprezentacji Polski. W ubiegłym tygodniu klub poinformował, że Polak uzyskał negatywny wynik testu i wydawało się, że będzie mógł wrócić do treningów. To jednak do tej pory nie nastąpiło, w efekcie czego nie będzie mógł również pomóc drużynie w pierwszym meczu w europejskich pucharach.

Jak poinformował na antenie Radio Marte profesor Vincenzo Mireno, który jest odpowiedzialny za konsultacje medyczne i badania na koronowirusa dla zawodników i sztabu Napoli, Piotr Zieliński, ale także Eljif Elmas, nadal pozostają zakażeni. Potwierdził to wynik drugiego kontrolnego testu wymazowego.

- Przeprowadziliśmy drugi wymaz, który był pozytywny. Trenują w domu i czuję się doskonale - powiedział profesor Mireno. - Napoli jest w tej chwili w świetnej formie fizycznej. Postępowanie sanitarne Napoli jest nienaganne - dodał.

Mecz z AZ Alkmaar dojdzie do skutku


W czwartkowy wieczór podopieczni Gennaro Gattuso zmierzą się z AZ Alkmaar. Spotkanie zostanie rozegrane, choć w holenderskim zespole w ostatnich dniach potwierdzono zakażenie koronawirusem u 13 zawodników. Zdaniem profesora, spotkanie powinno zostać przełożone, bowiem jego rozegranie znacząco zwiększa ryzyko zakażenia.

- Jeśli mam mówić jako lekarz, uważam, że spotkanie nie powinno zostać rozegrane. Zwiększa to ryzyko zarażenia. Jego rozegranie jest bardzo ryzykowne, to jest przypadek graniczny, więc jego przełożenie byłoby sensowne - dodał Mirone.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

xxBANGxx | 21.10.2020 21:38

Alkmaar bez 13 zawodników? To się faktycznie mija z celem.

pochmurny | 22.10.2020 00:46

"Trenują w domu i czują się doskonale"

Covidowy dom wariatów.

pochmurny | 22.10.2020 01:00

"Jeśli mam mówić jako lekarz, uważam, że spotkanie nie powinno zostać rozegrane. Zwiększa to ryzyko zarażenia"

Tak jest. Zamknijmy się wszyscy w domach i patrzmy jak straszliwy wirus umiera razem z nami. Tych opłaconych, obłąkanych profesorków już się słuchać nie da. Co powiesz profesorku o Szwecji - tam to już wszyscy, wg twojej logiki, powinni pomrzeć, a paniki nie ma. Szpitale normalnie pracują, toczy się normalne życie i nikt kolejnymi falami wirusa nie straszy.

adasko_23 | 22.10.2020 02:19

Korona******lec odpuści jak już nie będzie użyteczny ale to po szczepionkach póki co straszyć, straszyć i jeszcze więcej straszyć!

RG_11 | 22.10.2020 11:42

foliarze nawet na stronie o piłce.

pochmurny | 22.10.2020 16:37

Jest i wyznawca Covida.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy