Eksperci się pomylili? Kandydat do spadku znów wygrywa

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  18.10.2020 20:26

La Liga

Elche typowane jest przez bukmacherów i dziennikarzy do spadku. Tymczasem zespół ten sięgnął po drugą wygraną w sezonie, pokonując na wyjeździe Deportivo Alaves. W drugim niedzielnym spotkaniu Huesca zremisowała z Realem Valladolid.

Drużyna Elche wymieniana była przed sezonem jako jeden z głównych kandydatów do spadku. Na razie, w pierwszych kolejkach La Liga, podopieczni Argentyńczyka Jorge Almirona grają zdecydowanie powyżej oczekiwań. Wcześniej wygrali na boisku Eibaru, a teraz uporali się w Alaves z Deportivo.

Pierwszy gol w niedzielnym spotkaniu na Estadio de Mendizorroza padł w 39. minucie gry. Pere Milla wyprowadził w pole dwóch defensorów Alaves, zrobił zwód, a potem oddał strzał, po którym piłka odbiła się rykoszetem i trafiła do siatki.

Gospodarze mogli wyrównać po przerwie. Najlepszą okazję miał ku temu Joselu, ale z bliska nie zdołał pokonać bramkarza Elche. Goście zadali drugi cios w 86. minucie, gdy wynik na 2:0 ustalił Tete Morente.

Teraz, po rozegraniu czterech kolejek, piłkarze Elche mają w swoim dorobku już siedem punktów. Mają tym samym coraz bezpieczniejszą przewagę nad strefą spadkową.

Remisem zakończył się natomiast mecz SD Huesca z Realem Valladolid. Goście muszą pluć sobie w brodę, bo prowadzili już różnicą dwóch goli i pozwolili sobie wydrzeć trzy punkty. Wynik otworzył w 35. minucie Bruno Gonzalez, a tuż po przerwie do siatki trafił z rzutu karnego Waldo Rubio.

Potem nastąpiło przebudzenie gospodarzy. Kontaktową bramkę zdobyli zaledwie chwilę po tym, jak z gola cieszyli się rywale. Jej autorem był Rafael Mir, który przymierzył idealnie przy długim słupku.

W 56. minucie na tablicy z wynikiem był już remis. Tym razem zamieszanie pod bramką wykorzystał Sandro Ramirez. Dopadł on do piłki wybronionej przez golkipera Realu Valladolid i z bliska wpakował ją do siatki.