Koszmar Piasta trwa! Cracovia z kompletem

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  17.10.2020 16:54

Piłkarze Cracovii  |  fot. ASInfo

Cracovia pokonała Piast Gliwice 1:0 (1:0) w meczu 7. kolejki Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Probierza awansowali z 15. na 10. miejsce w Ekstraklasie. Drużyna Waldemara Fornalika zamyka tabelę polskiej ligi, mając na koncie zaledwie jeden punkt.

Podopieczni Waldemara Fornalika jeszcze nie zdobyli w tym sezonie punktów. Obie drużyny przed meczem zajmowały dwie ostatnie pozycje w Ekstraklasie. Słaba lokata Cracovii była konsekwencją nałożenia na klub kary w postaci ujemnych punktów.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana. Zarówno Piast jak i Cracovia stwarzały sobie okazje do zdobycia bramki, ale znikoma ilość oddanych strzałów wędrowała w światło bramki. W 24. minucie w polu karnym został sfaulowany Sadikovic i sędzia bez wahania wskazał na tak zwane wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł van Amersfoort, który zmylił bramkarza i umieścił piłkę w siatce.

Niemoc Piasta

Mistrz Polski sprzed dwóch sezonów rzucił się do odrabiania strat na początku drugiej połowy. Bardzo bliski bramki wyrównującej w 52. minucie był Jodłowiec uderzenie głową po rzucie rożnym obiło jednak tylko poprzeczkę.

W dalszej części spotkania, rywalizacja znowu stała się nieco bardziej wyrównana. Obie drużyny mogły zdobyć przynajmniej jedną bramkę w tej odsłonie meczu, ale nieskuteczność zawodników sprawiła, że końcowy rezultat to 1:0. Jest to zatem ósme z rzędu ekstraklasowe spotkanie Piasta, które nie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Gliwic.