Newcastle z drugą wygraną w sezonie

Piłka Premier League

Newcastle United w ostatnim sobotnim spotkaniu czwartej kolejki angielskiej ekstraklasy pokonało Burnley FC 3:1 (1:0). Tym samym drużyna Steve’a Bruce’a wygrała swój drugi mecz ligowy w trakcie kampanii 2020/2021.

Newcastle United przystępowało do swojego spotkania w roli faworyta i z tej roli wywiązało się wybornie. Gospodarze przed sobotnim starciem zremisowali z Tottenhamem Hotspur. Tymczasem zespół Seana Dyche’a miał nadzieję na zakończenie passy kolejnych przegranych meczów.

Wynik spotkania na stadionie Srok został otwarty w 14. minucie. Pierwszego gola dla Newcastle strzelił Allan Saint-Maximin, który najpierw kilkoma zwodami zwiódł swoich przeciwników, a następnie oddał strzał sprzed pola karnego, czym zaskoczył golkipera gości.

O ile do przerwy Burnley nie dało rady skutecznie odpowiedzieć, to po zmianie stron Ashley Westwood doprowadził do wyrównania. Ofensywny zawodnik gości popisał się celnym uderzeniem z powietrza. Tym samym ciekawie zrobiło się na St. James Park.

Po stracie gola w szeregach gospodarzy sprawy w swoje nogi wziął Callum Wilson, który najpierw w 65. minucie strzelił gola na 2:1. Z kolei w 77. minucie wykorzystał rzut karny. Jednocześnie do wcześniej zaliczonej asysty zawodnik dołożył dublet, przyczyniając się w znacznym stopniu do wygranej Newcastle 3:1.