REKLAMA
REKLAMA

Zawierucha z meczem Juventus - Napoli

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: Football Italia  |  03.10.2020 22:04
Zawierucha z meczem Juventus - Napoli

Juventus FC - SSC Napoli  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Konfrontacja Juventusu FC z SSC Napoli ma być hitem trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy. W każdym razie wciąż nie wiadomo, czy spotkanie się odbędzie. Mistrzowie Włoch przekonują, że w niedzielny wieczór zagrają. Inną optykę na to spotkanie mają jednak przedstawiciele Azzurrich, którzy przez lokalne władze zostali uziemieni w stolicy Kampanii z powodu wzrostu zakażeń na COVID-19.

Juventus nie chce przełożyć jutrzejszego meczu z Napoli. Goście zaplanowanego na jutro hitu zostali poddani kwarantannie, przez co nie mogą opuścić Neapolu. Stara Dama dąży natomiast do tego, aby spotkanie ostatecznie zostało rozegrane. Niemniej klub Piotra Zielińskiego chciałby przełożyć mecz, gdyż z powodu restrykcji nałożonych przez pandemię koronawirusa, nie mogą pojawić się w Turynie.

Między klubami ma się toczyć prawdziwa bitwa, w której to analizują zasady i przepisy Serie A ustalone na sezon, któremu towarzyszy pandemia. Niedzielny mecz na Allianz Stadium nie został jeszcze oficjalnie przełożony, chociaż kilku piłkarzy Napoli zgodnie z włoskim protokołem medycznym, zostało poddanych samoizolacji..

Serie A w przypadku stwierdzenia koronawirusa u piłkarzy jakiegokolwiek zespołu, stosuje te same przepisy jak UEFA. Oznacza to, że jeśli w klubie jest możliwość wystawienia na mecz trzynastu zawodników, w tym co najmniej jednego bramkarza, to mecz może się odbyć.

Mając to na uwadze Juventus wydał dzisiejszego wieczoru następujące oświadczenie.

"Juventus oświadcza, że pierwsza drużyna wyjdzie na boisko na jutrzejszy mecz Juventus - Napoli o 20:45, tak jak przewiduje kalendarz Serie A" - czytamy w komunikacie klubu z Piemontu.Oznacza to, że Juventus nie zamierza przekładać meczu i chce aby Napoli uczestniczyło w spotkaniu, a jeśli nie, to żeby Starej Damie został przyznany walkower.

Napoli zamierza bronić się tym, że zakaz podróżowania został nadany przez lokalny organ ds. zdrowia i zakazuje on im przemieszczania się, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wyjątek ten jest przewidziany w regulaminie Serie A, który stanowi, że mecz który powinien się odbyć może zostać przełożony, jeżeli zorganizowanie spotkania zostanie utrudnione przez władze lokalne.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 63 komentarzy

grzwyss | 03.10.2020 22:35

Jestem pewny że Juventus do każdego innego zespołu nie robiłby problemów ze zmianą terminów. Czy jednak to dobra decyzja? moim zdaniem nie.

superpat | 03.10.2020 22:42

Jak zwykle Juve chce wygrać... Przy stoliku

Untouchables | 03.10.2020 22:44

Proponuje odwołać sezon. Coraz więcej będzie jaj, coraz więcej bezobjawowych chorych, coraz więcej kombinacji. To nie ma sensu. Nie wiem czy to prawda ale znajomy profesor medycyny stwierdził że nie można mieć wirusa bez objawów. Jak jesteś chory bez objawów choroby to znaczy że jesteś zdrowy. To ****a o czym gadamy? Po****ne czasy!

GrandeJuve | 03.10.2020 22:45

Napolitańskie pajace. Boją się grać bez Insignie, Zielinskiego i Elmasa. Na ręke im teraz odwoływać mecz.

Pajace pajace pajace.

@ superpat

przy stoliku wygrywanie to specjalność interu. Mistrza przy stole ja inter w du.. pier...

PaoloNapoli | 03.10.2020 22:50

Jeśli to rzeczywiście tak wygląda, to niech Juventus weźmie sobie mistrzostwo i niech sp******a.

JerryF | 03.10.2020 22:52

Salernitana i Napoli w takiej samej sytuacji, pojedyncze przypadki. Salernitana dzisiaj wyjeżdża do Verony, Napoli dostaje zakaz, bo grali by bez Insigne który ma kontuzje i Zielińskiego oraz Elmasa. Decyzje podejmują władze regiony Campania, gdzie prezydent w wyborach sponsorowany był przez de Laurentiisa. Kto trochę czytał Roberto Saviano, albo chociaż obejrzał gomorre ten wie o co chodzi w Neapolu.
Ciekawe czy federacja będzie miała jaja

AdrianoJuve | 03.10.2020 22:55

Przełożyć? Ale na kiedy ? Pierwszy wolny termin to 13 bądź 20 stycznia z racji gry obu ekip w europejskich pucharach oraz pucharze Włoch. Głupotą byłoby już na początku z powodu 2 przypadków wirusa zajmować wolny termin. Przekładanie meczy powinno być tylko w przypadku gdy naprawdę drużyna jest mocna osłabiona brakiem kilkunastu graczy ale nie dwóch. We Włoszech organizacja jest niestety jeszcze gorsza niż w Polsce. Przełożenie meczu z powodu 2 przypadków spowoduje późniejsze problemy, gdzie każda drużyna jak im wypadnie 2 dobrych graczy będzie chciała przekładać mecze z racji precedensu jeżeli się wydarzy.

Juventini_1987 | 03.10.2020 23:05

Śmieszne są komentarze że Juve chce wygrać przy stoliku. Idąc waszym tokiem myślenia gdyby w Waszych klubach była np. grypa i kilku piłkarzy by chorowało ale np. 18 było by zdrowych to wtedy też trzeba przełożyć spotkania? Nie popadajmy w paranoję z Covid bo liga będzie w chaosie.

Meryl72 | 03.10.2020 23:11

Obawiam się, że przełożenie tego meczu doprowadziłoby do niebezpiecznego precedensu, który już zupełnie zdestabilizowałby ligę. I jeszcze te wyjazdy na towarzyskie zgrupowania kadr narodowych. Źle się dzieje w państwie duńskim.

BOYSSAN | 03.10.2020 23:18

Zachowanie Juventusu ... bez komentarza

Kristof75 | 03.10.2020 23:20

Dla mnie wstyd że juve papierkową chce załatwić Napoli.Niech ****a udowodni mając silne składy to potrafi zagrać po uczciwemu

Push3k | 03.10.2020 23:24

ADL robił problemy z transferem Milika, to teraz niech zawalczy.

JerryF | 03.10.2020 23:29

"Kristof75 | 03.10.2020 23:20

Dla mnie wstyd że juve papierkową chce załatwić Napoli"

Warto przeczytać artykuł zanim się doda komentarz.
To Napoli "papierkowo" chce przesunąć mecz.
Milan z powodu koronawirusa u Ibry nie przekładał meczów.
Napoli chce przełożyć regionalnymi instytucjami, które siedzą w kieszeni u de Laurentiisa.

Juventus nie zrobił nic. Zgodnie z regulaminem Seria A mecz odbywa się jutro i poinformowali jedynie, że się na nim zgodnie z prawem stawią.

Jeśli jakiś powiatowy instytut sanitarny w Barcelonie zakazał bym im wylotu na mecz z Realem, bo korone by miało 2 piłkarzy, a przy okazji Messi by miał kontuzje i chcieli by ją wyleczyć na drugi termin meczu to by ich cały świat wyśmiał. A wg. niektórych winny byłby Real :)

AdrianoJuve | 03.10.2020 23:31


Kristof75@
Ale to przecież Napoli nie chce przyjechać do Turynu a nie Juventus do Neapolu.

Meryl72@
Dokładnie. Interowcy tego nie zrozumieją bo to za trudne.
Precedens spowoduje, ze każda drużyna mająca 2/3 przypadki dotyczące gracze pierwszej 11 a już na pewno gwiazd drużyny będzie robić tak samo. Władze regionów na pewno będą szły swoim drużyną na rękę i chętnie będą wydawać decyzje zakazujące wyjazdu. Jeżeli raz władze ligi ulegną to można się obawiać, ze ten sezon będzie we Włoszech nie dograny. Jak wspomniałem pierwszy wolny termin to 13 bądź 20 stycznia. Później wszystko zależy od gry w europejskich i krajowym pucharze. Tych dodatkowych terminów będzie bardzo mało i powinny być wykorzystane tylko w takich przypadkach jak ten Genoi gdy drużyna jest zdziesiątkowana.  

Juventini_1987 | 03.10.2020 23:32

Jakim cudem Milik wyleciał skoro był zakaz?

pochmurny | 03.10.2020 23:36

Procedury są jasne, ale Neapol ma absencje i cwaniakuję. Pewnie myślą, że w dobie tej histerii wymuszą przełożenie meczu na bardziej dogodny dla siebie termin. Jeśli władze na to pójdą to sezon już można odwołać bo teraz każda drużyna, w której wykryją covida będzie powoływać się na ten precedens. Albo jadą na mecz albo walkower i koniec z tym koronaświrusem.

BOYSSAN | 03.10.2020 23:39

JerryF

Śmiała teza , i gdyby miała potwierdzenie w rzeczywistości to może i przyznałbym Ci racje , ale to tylko dywagacje z Twojej strony i innych piszących tu kibiców.
Mamy czasy jakie mamy, podejrzewam ze we Włoszech podobnie jak i w Polsce karty rozdaje Sanepid. Wpada kwarantanna i co ma zrobić Napoli ? No nic nie może zrobić .

Swoją droga przykład Ibry to tez jest kuriozum bo chłop ma wirusa a reszta kolegów z którymi chodził codziennie pod prysznic , zbijał piątki i poklepywał po ramionach może normalnie funkcjonować . W normalnym realnym świecie cała drużyna , sztab i ich rodziny maja kwarantannę. Wtf

Ja rozumiem ze to jest piłka i to jest ważne żeby grać , kończyć sezon itd ale mamy 3 kolejkę a już się robią takie jaja.

Monochromatyczn | 03.10.2020 23:40

Zgadzam się z grzwyssem, gdyby to Juventus tak nieładnie kombinował z pomocą lokalnych władz to Napoli pierwsze krzyczałoby o skandalu i podwójnych standardach. Dlatego nie odpuścić im ani o centymetr. Albo zgodzili się na zasady, które dotyczą wszystkich, albo niech wycofają się z rozgrywek i startują od Serie C. Swoją drogą dziwię się im, bo Juve jest w budowie i najlepiej zagrać z Pirlo jak najwcześniej. Co to jest trzech piłkarzy na kwarantannie, w każdym innym terminie będą kontuzje i zawieszenia, ale ta łajza ADL nigdy nie kierował się rozumem.

A od "wygrywania przy stoliku" to mamy w tej lidze innych specjalistów, kosztem Juve więc niezłe pudło.

BOYSSAN | 03.10.2020 23:44

@AdrianoJuve

Eeee jak regionalne władze NAPEWNO będą szły na rękę drużynom ze swoich regionów to masz racje

JerryF | 03.10.2020 23:45

BOYSSAN

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś.
Najpierw zganiasz winę na Juve, które nic  tej sytuacji nie zrobiło, chce grać mecz.
Potem piszesz "Ja rozumiem ze to jest piłka i to jest ważne żeby grać , kończyć sezon itd ale mamy 3 kolejkę a już się robią takie jaja."
Kto tu zatem robi jaja?

Napoli chce odwołać mecz przy udziale władz regionalnych na które mają wpływ finansowy. Kiedy widzisz jakies terminy do przełożenia wszystkich (powtórzę: WSZYSTKICH) meczów, które będą miały taki sam status, jak u kogokolwiek wykryją koronawirusa.
Twoje tezy (ja tez nie stawiam, bo przytaczam tylko sytuację, która jest, nie może oprócz wrzutki z Barceloną) doprowadziły by do zakończenia ligi w ciągu tygodnia.
Kto za to zapłaci? Dorzucisz się klubom?

AdrianoJuve | 03.10.2020 23:46

BOYSSAN@
Ale gdy tworzony był protokół medyczny to przecież władze tez musiały go zaakceptować. Sanepid zapewne też. Rozumiem, ze teraz sanepidy w różnych krajach mają większą władze. Ale pewnie było to ustalane. Po cos federacja ustaliła, ze jak drużyna ma 13 graczy zdrowych to mecz musi się odbyć i władze w tym ośrodki medyczne to zaakceptowały. Jeżeli teraz przy dwóch mecz się nie odbędzie to cały ten protokół można wyrzucić do kosza bo nie będzie miał żadnej wartości. Także inne kluby na pewno będą to wykorzystywać i także w momencie gdy wypadnie im 1/2 ważnych graczy z powodu Covid będą robić to samo co Napoli.

JerryF | 03.10.2020 23:48

Cytuję:
OFICJALNIE: Lega Calcio potwierdziła, że jutrzejszy mecz Juventusu z Napoli powinien zostać rozegrany zgodnie z planem.

Zakończmy zatem tą dyskusję.

Monochromatyczn | 03.10.2020 23:49

@Boyssan - "zachowanie Juventusu"? Chyba chciałeś napisać o zachowaniu Napoli. Zdajesz sobie sprawę, że gdyby Twój Inter był w takiej sytuacji i miał 3 a nawet i 7 przypadków koronawirusa to nie miałby żadnego wyjścia i musiał rozegrać ten mecz, bo wspólnie z m.in. De Laurentisem ustalił takie zasady? Dlaczego dla innych dopuszczasz więc podwójne standardy?

JerryF | 03.10.2020 23:50

I jeszcze jeden cytat, tym razem za fb Serie A Polonia:
"Okazuje się, że to Napoli odmówiło wyjazdu na mecz z Juventusem, a nie władze regionu Kampanii. Serie A wydało oświadczenie, w którym potwierdziło, że jeżeli Partnopei nie wyjdą jutro na boisko, to będzie walkower."

Ok_ok | 03.10.2020 23:50

Boyssan pisze totalne brednie. Trzeba przyznać zwyczajnie rację Juventusowi i tyle. Jeśli Napoli się nie stawi to walkower, proste

Ok_ok | 03.10.2020 23:56

Boyssan na pewno pisze się oddzielnie cwaniaku xddd

Push3k | 03.10.2020 23:57

Ej, ale czytajcie najnowsze informacje - władze regionu wcale nie zabroniły im lecieć na mecz - Lega Calcio nakazała Napoli zagrać w meczu, inaczej walkower.

AdrianoJuve | 03.10.2020 23:57

Pojawiają się informację, że lokalny organ ds. zdrowie owszem nakazał kwarantannę ale tylko zakażonym. Napoli samo nie chce przyjechać. Także tutaj innej opcji przy braku drużyny z Neapolu jak w/o po prostu nie ma.

Monochromatyczn | 03.10.2020 23:58

Dla ostudzenia głów proponuję wyobrazić sobie jazgot psychofanów z Neapolu i Mediolanu w sytuacji gdy dzień przed derby d'Italia Juventus kombinowałby z terminem mając na kwarantannie Ronaldo, Dybalę i Arthura.

bianco13 | 04.10.2020 00:00

Boyssan

Agencja prasowa ANSA twierdzi, że Napoli nie otrzymało od lokalnych władz zakazu wyjazdu do Turynu. Jeśli ta informacja okazałaby się prawdziwa to oznaczałoby, że decyzja została podjęta wyłącznie przez klub z Neapolu i w takim przypadku Juventusowi należy się walkower.

Ok_ok | 04.10.2020 00:03

Boyssan już nie odpisze, brak argumentów, a napisał tu wcześniej tylko dlatego że jak jest okazja zaczepić Juve to musi skorzystać

Il_Serpente | 04.10.2020 00:09

To się nigdy nie zmieni. We Włoszech zawsze będzie tak samo. Mafia układy i Agnelli. A najlepsze jest to że polscy kibice Juve wciąż będą zgrywac idiotow że oni nie wiedzą o co chodzi i będą próbować oczerniać inne klubu jak Inter np. Hipokryzja to potęgi ale kumaci wiedzą o co chodzi ;) Pozdro

Fan_SerieA | 04.10.2020 00:11

Grać normalnie. Jeśli Napoli się nie stawi na meczu to walkower dla Juve bo nie można się usprawiedliwiac pseudogrypą.

Ok_ok | 04.10.2020 00:15

O kolejny fan Interu z niskim IQ xd nic dziwnego ho takie trzeba mieć żeby im kibicować

bianco13 | 04.10.2020 00:19

Mistrzu ,ten komentarz to akurat mogłeś sobie darować,osobiście to mam duży problem z takimi przepychankami
i nie chcę mi tu wchodzić na to forum przez,kilku"kibiców"
Ludzie nie dajcie się zwariować i skończcie z podziałami

bianco13 | 04.10.2020 00:29


Szkoda mi ,że mecz się teraz  nie odbędzie ,bo na takie potyczki czeka się cały tydzień
Jutro Barca-Sevilla zamiast Juve-Napoli w moim przypadku.Szkoda
Życzę miłej niedzieli dla wszystkich

Maly12 | 04.10.2020 00:32

Napoli grało z prawie cała zarażoną drużyną Genoi. Wczoraj byl jeden zarozny w Napoli, dzisiaj juz 2, ciekawe do kogo kibice juve beda mieć pretensje jak przez ten mecz w ich drużynie będą zarażeni

JuveLegia | 04.10.2020 00:39

Walkower mnie nie interesuje, niech wygra lepszy na boisku.
PLANdemia...
Każdy ma swoje wytyczne postępowania, sprzeczne z innymi wytycznymi, kiedy ten cyrk się zakończy?
Wirusy były, są i będą. Ludzie umierali z ich powodu, i nie były to tylko koronawirusy.
Ile jeszcze tej propagandy, gdzie każdy umiera z powodu COVID-19.

Lukaku9 | 04.10.2020 00:39

Juve leci na łatwiznę, boją się o Scudetto. Myślałem że to wielki klub, ale się myliłem.

Ok_ok | 04.10.2020 00:50

Wale ta stronę bo tutaj same interowskie cioty są. Obyście nie wygrali tego mistrzostwa bo z takimi kibicami nie zasługują na nic

Il_Serpente | 04.10.2020 01:16

Mieszkałem we Włoszech parę lat i wśród kibiców Juve wszyscy zgodnie stwierdzili ze Agnelli swoje przeskrobał i Juventus zasłużył na degradacje. No ale nasi polscy fani z Juvepoland mają swoje teorie

Ok_ok | 04.10.2020 01:27

No i na pewno namówił teraz Napoli żeby nie przyjeżdżało na mecz i oddało go walkowerem. Interisci na łeb upadli

dalmare | 04.10.2020 02:10

:) :)  "| 03.10.2020 22:52 ...Decyzje podejmują władze regiony Campania, gdzie prezydent w wyborach sponsorowany był przez de Laurentiisa..." -

-  Kwarantannę łańcucha kontaktów w stanie epidemii  nakazują organy sanitarne, nie administracja regionu.
"Władze regionu" przypomniały tylko że: "odbiorcy noty ASL (służb sanitarnych) są obowiązani do nie opuszczania podanego miejsca pobytu".

Lega Calcio wskazała jednak jakąś lukę na której opiera legalność wyjazdu: twierdzi że ten typ izolacji domowej wolno przerwać "w zawodowym sporcie dla treningu i rozegrania meczu".
Stąd oświadczenie Lega o utrzymaniu terminu meczu.
(Żródło cytatów:
gazzetta.it/Calcio/Serie-A/Napoli /03-10-2020/juve-napoli-si-gioca-o- no-tappe-vicenda-3802504892548.shtm l  )

Sprzeczności kompetencyjne zostaną do jutra rozwiązane i mecz pewno się odbędzie.
Wylew nienawiści, insynuacje, pomawianie Napoli, i oświadczenia- niepotrzebne.

Monochromatyczn | 04.10.2020 02:27

@Serpentyna - to oznacza, że mieszkałeś we włoskim psychiatryku, bo Agnelli jest w Juve od roku 2010, długie lata po calciopoli. Mam nadzieję, że teraz masz już klamki w drzwiach.

JerryF | 04.10.2020 02:44

@d
-  Kwarantannę łańcucha kontaktów w stanie epidemii  nakazują organy sanitarne, nie administracja regionu.

Nakazały organy sanitarne regionalne.

Amici sportivi :Region Kampanii nie udzielił zgody Napoli na wyjazd do Turynu na mecz z Juventusem.

Serie A Polonia:
1. Napoli nie wyjechało na mecz z Juventusem...
Wyjazdu zakazały władze regionu Kampanii.

2.Region Kampanii udzielił zgody Salernitanie, która też ma pojedyncze przypadku zarażenia w klubie, na wyjazd na mecz z Chievo Verona.

Jednocześnie zabroniono tego Napoli, które na mecz z Juventusem pojechałoby bez zarażonego Zielińskiego i Elmasa, a zarazem kontuzjowanego Insigne.

3.Okazuje się, że to Napoli odmówiło wyjazdu na mecz z Juventusem, a nie władze regionu Kampanii.

RomeluKaku | 04.10.2020 02:51

Nie szukając u nikogo współczucia,chciałem tylko potwierdzić,iż podczas wczorajszej wizyty w tartaku,up.......ło mi prawą dłoń.Na całe szczęście,ta wielce tragiczna dla mojej osoby sytuacja,miała charakter BEZOBJAWOWY.Także bez obaw moi kochani,śmietanka będzie lecieć dalej.Pozdrawiam urzydkowników

dalmare | 04.10.2020 04:19

JerryF | 04.10.2020 02:44 -
-  Nie są żródłem jakieś polskie stonki tworzące zamęt przez nieudolność lub tendencyjność.

Przypadek wyjazdu Salernitany, która miała 1 pozytywnego (bez kontaktu z drużyną od 27.września) na mecz z Chievo 3.pażdz. jest właśnie owym 'przerwaniem kwarantanny w sporcie zawodowym dla odbycia treningu i meczu'.
Opisany jest tutaj:
tvoggisalerno.it/covid-positivo-u n-calciatore-della-salernitana/

Wyjechali po serii negatywnych testów co 2 dni, po powrocie wrócili do przerwanej kwarantanny.

youn1ck | 04.10.2020 04:33

Ale trzeba być tumanem, żeby w tej sytuacji brać stronę Napoli /facepalm

Forza Inter

slytherin | 04.10.2020 06:28

W pierwszej kolejności, Juve ma rację w tym sporze. Kolejna sprawa to "papierkowa robota", tutaj akurat pewni kibice Starej Damy się nie popisali.
Jak Napoli ma sraczkę w gaciach to dać walkowera i koniec dyskusji.

Bukinio | 04.10.2020 07:56

Szczerze mówiąc, w tym wypadku, Juve ma racje. Nie ma czasu, miejsca, a przede wszystkim powodów aby przekładać ten mecz. 2-3 przypadki nie mogą powodować odwoływania spotkań, w przeciwnym wypadku co kolejkę będziemy świadkami odwoływanych spotkań, a w praktyce niedokończonego sezonu.

Niestety żyjemy w takich czasach a nie innych. Losowo będą się piłkarze zarażać (a może jedna znaczenie będzie miało przestrzeganie zasad) i trzeba się z tym pogodzić.

Jestem za tym, aby sport wygrał! Forza Serie A! Forza Inter!

semprealex | 04.10.2020 08:04

Ale o co Wam wszystkim chodzi? Jest termin meczu,władze ligi nic nie odwołały ani nie przełożyły zatem o oznaczonej porze kluby mają stawić się na murawie. Czego niektórzy krzykacze nie rozumieją?

JuventinoPoland | 04.10.2020 08:44

„Lega Serie A potwierdza, że ​​mecz Juventus – Napoli w Serie A w ramach 3 kolejki Serie A jest nadal planowany na 4 października o godzinie 20.45” – czytamy w oświadczeniu. Oznacza to, że Napoli do tej pory nie było w stanie udowodnić, że zakazano im podróży do Turynu. Azzurri jak dotąd nie wydali żadnego oświadczenia, w tym w odniesieniu do nagłej zmiany planów podróży do Turynu. Napoli nie wyleciało wczoraj zgodnie z planem na mecz, ponieważ ASL, lokalny urząd zdrowia zakazał opuszczania regionu. Wyciekła jednak kopia oświadczenia ASL, z której wynika, że Napoli nie otrzymało wyraźnie żadnego zakazu podróżowania czy umieszczenia w kwarantannie.

Juventus również ma obecnie dwie osoby ze sztabu w izolacji, w związku z wykryciem u nich wirusa. W innych zespołach także wykryto przypadki wirusa, ale żadnemu z nich nie zakazano podróżowania czy udziału w meczach. Wszyscy zawodnicy, którzy uzyskali wcześniej negatywny wynik wymazu, mogli normalnie uczestniczyć w grze. Protokół również stwierdza, że wykonywane mają być szybkie testy na cztery godziny przed meczem i każdy piłkarz z negatywnym wynikiem może wziąć udział w spotkaniu. Zgodnie z tym protokołem, tak długo jak w drużynie jest 13 zdolnych do gry piłkarzy, w tym jeden bramkarz, mecz może się odbyć. Przełożony został dopiero mecz Genoa-Torino, bowiem w klubie z Genui aż 17 piłkarzy jest chorych, co spełnia wymogi protokołu.

mati4343 | 04.10.2020 08:55

walkower i surowa kara dla napoli za takie zachowanie powinna być choć osobiście chciałbym zobaczyć dzisiaj mecz i wywalczone 3 punkty. Juve klasa że się nie dało nabrać na to nie ładne zagranie ze strony ADL.

Martin0 | 04.10.2020 09:14

Po decyzji władz ligi wszystko jasne. Gramy lub walkower. Piłka po stronie Napoli. Sytuacja w lidze robi się coraz poważniejsza patrząc na ilosvi zakażeń.  A w perspektywie kilku tygodni Europejskie Puchary...

JuventinoPoland | 04.10.2020 09:15

[08:51] Nie ma żadnych sygnałów, aby Napoli miało wyruszyć w drogę do Turynu w ciągu najbliższych kilku godzin! [La Gazzetta dello Sport]

czyli szykuje sie walkower

JuventinoPoland | 04.10.2020 09:23

Sky Italia podaje, że Napoli nie wybiera się na mecz z Juventusem. Prawnicy klubu mają obecnie pracować nad uniknięciem walkowera.

Chichot | 04.10.2020 09:26

Chytry traci dwa razy. Napoli chciało być cwane i przełożyć mecz ze względu na osłabienie a dostanie walkowera. Byli lekkim faworytem tego meczu a zostaną z niczym. Mem nie klub.

BOYSSAN | 04.10.2020 09:34

Po komentarzach można odnieść wrażenie , ze :
1 . ADL ustawił się z regionalnymi władzami ( pewnie sanepidem )
2. Trzeba grac bez względu na wszystko.

grzwyss | 04.10.2020 09:38

No i wyjaśnione. Nikt nie nakazał wyjazdu Napoli na mecz. To wewnętrzna decyzja klubu.

dostojnyfarmata | 04.10.2020 10:01

@BOYSSAN: zwykle stać Cię na obiektywizm. Tu chyba jednak niechęć do Juve wygrała. Rozumiem jakby cała drużyna była zakażona i nie dało się zmontować "16" meczowej. Ale mamy 2 przypadki i próbę przeniesienia meczu. Przy takim podejściu trzeba od razu ograniczyć Serie A do 19 spotkań bez rewanżów albo anulować sezon. Inaczej nie ma szans wyrobić się przed Euro.

BOYSSAN | 04.10.2020 10:53

@dostojnyFarmata

Możliwe ze zbyt pochopnie postawiłem newsa. Nie przeczę. Ale ja po przeczytaniu tego newsa nie wyciągnąłem wniosku ze Napoli kręci z „sanepidem”. Teraz dochodzą do nas informacje ze faktycznie to jakiś przekręt , i tutaj nie ma pola do innej interpretacji niż walkower dla Juve.

Ale nikt mnie nie przekona ze gdyby taka ustawowa kwarantanna na jakiś zespół została nałożona ( np na Napoli wczoraj  ) to Lega powinna przyznać drugiej drużynie walkowera.

pochmurny | 04.10.2020 11:02

Nic nie przekładać albo pakują klamoty i w podskokach do Turynu albo walkower. Lubię tę drużynę ale to jest kpina, że wbrew procedurom, grając na histerii covidowej, chcą realizować swoje partykularne interesy kosztem całej ligi.

JuventinoPoland | 04.10.2020 13:44

Lega Serie A nie zmienia zdania i twierdzi, że nawet decyzja ASL nie jest w stanie spowodować odwołania spotkania. Władze ligi mają uważać, że akty wydawane przez ASL nie mogą być nadrzędne w stosunku do protokołu, który został ustalony wspólnie przez FIGC, Ministerstwo Zdrowia i CTS. Zgodnie z przyjętym protokołem zawodnicy z negatywnymi wynikami mogą rozegrać spotkanie o ile jest ich minimum 13 (łącznie z bramkarzem)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy