Pierwsze zwycięstwo Eibar

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  03.10.2020 14:55

Damian Kądzior  |  fot. Grzegorz Wajda

Do ostatnich minut meczu wydawało się, że Real Valladolid zremisuje 1:1 na własnym stadionie z Eibar. Tymczasem goście w 90. minucie zdołali jeszcze strzelić zwycięskiego gola. Ostatecznie Eibar po trafieniu Kevina Rodriguesa wygrało 2:1. W barwach gości całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Damian Kądzior.

Piąta kolejka La Liga rozpoczęła się na Estadio José Zorrilla, gdzie Real Valladolid podejmował Eibar. Oba zespoły nie odniosły jeszcze zwycięstwa i chciały wreszcie przełamać złą passę bez wygranej. W wyjściowym składzie gości zabrakło Damiana Kądziora, który usiadł na ławce rezerwowych.

Do przerwy na remis

W pierwszych kilkunastu minutach bardziej widoczni byli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali uderzać na bramkę rywali. Strzały te nie były jednak wystarczająco dobre, aby objąć prowadzenie. Tymczasem w 29. minucie Eibar miało świetną okazję na zdobycie pierwszej bramki, po tym, jak arbiter zauważył zagranie ręką w polu karnym. Odpowiedzialność na siebie wziął Esteban Burgos, który pewnie uderzył w prawy górny róg bramki.

Real Valladolid zdołał odpowiedzieć na to trafienie jeszcze przed zejściem do szatni. W 37. minucie z lewej strony boiska piłkę w szesnastkę zagrał Nacho, tam był Toni Villa, który skutecznie strzelił w kierunku prawego dolnego rogu bramki. Do przerwy mieliśmy, więc remis 1:1.

Zwycięski gol w końcówce

Gospodarze mogli kapitalnie rozpocząć drugie 45 minut, ponieważ Enaut niepotrzebnie faulował we własnym polu karnym Sędzia drugi raz w tym meczu wskazał na wapno. Do piłki podszedł Sergio Guardiola, Hiszpan uderzył w prawy dolny róg bramki, ale jego intencje świetnie wyczuł Marko Dmitrovic, który obronił strzał.

Lepiej w drugiej połowie wyglądali piłkarze Eibar, ale potrafili oni wykorzystać swoich okazji. Z pewnością nie pomogła również czerwona kartka, którą w 73. minucie Pape Diop. Senegalczyk już drugi raz w tym sezonie sprawił, że koledzy musieli grać w osłabieniu. Gdy wydawało się, że rezultat tego meczu nie ulegnie już zmianie, w 90. minucie Eibar trafiło na 2:1. Na pole karne dośrodkowała Anaitz Arbilla, a tam świetnie głową uderzył Kevin Rodrigues, który trafił do siatki.

Po przerwie na reprezentację Real Valladolid zagra na wyjeździe z Hueską. Z kolei Eibar podejmie u siebie Osasunę.