Remis na Valladolid, Sevilla z pełną pulą

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  27.09.2020 20:24

La Liga

Real Valladolid zremisował na swoim stadionie z Celtą Vigo 1:1, z kolei Sevilla FC pokonała w delegacji Cadiz CF 3:1 w meczach trzeciej kolejki hiszpańskiej. Tym samym team z Andaluzji zaliczył swój premierowy triumf w trakcie kampanii 2020/2021 w La Liga.

Real Valladolid przystępował do swojej batalii, chcąc wrócić na zwycięski szlak po porażce z Realem Betis. Z kolei team Oscara Garcii miał nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo po tym, jak Celta pokonała Valencię CF 2:1.

Do przerwy na Estadio Municipal Jose Zorrilla padł jeden gol, którego strzelili goście. Wynik rywalizacji otworzył Iago Aspas, który wykorzystał błąd defensywy rywali. Warto zaznaczyć, że asystę przy tym trafieniu zaliczył Denis Suarez.

Po zmianie stron gospodarze zdołali doprowadzić jednak do wyrównania. Bramkę na 1:1 zdobył Sergi Guardiola, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Hugo Mallo. Hiszpan za swoje przewinienie został ukarany żółtą kartką.

Do końca zawodów rezultat nie uległ już zmianie, więc obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

Cadiz CF przystępowało do swojej potyczki, mając zamiar odnieść swoje drugie zwycięstwo w trwające trwającej kampanii. Tydzień teamu ekipa Alvaro wygrała z SD Hueską. Z kolei Sevilla miała zamiar zrehabilitować się na krajowym podwórku za przegrane spotkanie o Superpuchar Europy z Bayernem Monachium.

W boju na Estadio Ramon de Carranza goli nie brakowało, chociaż padały one dopiero po zmianie stron. Do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis, z którego ukontentowani mogli być gospodarze.

W drugiej połowie wynik meczu został otwarty już w 48. minucie. Na listę strzelców wpisał się Salvi, który zamienił na gola podanie głową od Álvaro Negredo. Cadiz niespodziewanie objął prowadzenie.

Na trafienie wyrównujące kibice ekipy z Andaluzji musieli czekać do 65 minuty. Efektownym golem po uderzeniu głową popisał się Luuk de Jong, który wykorzystał genialne dośrodkowanie od Jesusa Navasa.

Gdy wydawało się, że Sevilla sensacyjnie podzieli się punktami z teamem z Kadyksu, to w derbowym boju na prowadzenie gości wyprowadził Munir El Haddadi. Z kolei w doliczonym już czasie dzieło zniszczenia wykończył Ivan Rakitić, który ustalił wynik rywalizacji na 3:1 dla Sevilli.