Ings dał wygraną Świętym

Jan Bednarek

Southampton zdobyło pierwsze punkty w tym sezonie. Po dwóch porażkach z rzędu, Święci w sobotnim wyjazdowym meczu 3. kolejki Premier League pokonali 1:0 (1:0) Burnley.

Sobotni mecz na Turf Moor był pojedynkiem dwóch drużyn, które w tym sezonie jeszcze nie punktowały. Obie jedenastki liczyły więc na otwarcie punktowego dorobku i odniesienie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Spotkanie doskonale rozpoczęli goście z Southampton. Święci już w piątej minucie wyszli na prowadzenie, którego jak się okazało, nie oddali już do samego końca. Po prostopadłym podaniu do piłki w polu karnym doszedł Adams, dograł ją do lepiej ustawionego Danny’ego Ingsa, który trafił do siatki. W pierwszej połowie Burnley nie potrafiło w żaden sposób odpowiedzieć.

W drugiej odsłonie meczu inicjatywa była po stronie gospodarzy, którzy szukali okazji do zdobycia wyrównującego gola, ale nie mieli pomysłu na to jak zaskoczyć defensywę Świętych. Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

W zespole gości pełne 90 minut rozegrał reprezentant Polski Jan Bednarek.