Wygrana Athletiku, występ Kądziora

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  27.09.2020 15:53

La Liga

Gracze SD Eibar - w ramach Primera Division - przegrali u siebie z Athletikiem Bilbao 1:2. Dla gości to pierwszy triumf w tym sezonie. Gospodarze cały czas muszą jeszcze poczekać na premierowe zwycięstwo. Kądzior (SD Eibar) zszedł z placu gry w 47. minucie, kiedy to został zmieniony przez Leona.

Na pierwszego gola w tej konfrontacji czekaliśmy aż do 40. minuty. Wówczas Williams wypatrzył przed polem karnym U. Lopeza, ten uderzył, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki SD Eibar.

W 48. minucie zawodnicy gospodarzy doprowadzili do wyrównania. Piłkarze tej ekipy skutecznie wykonali rzut rożny; Leon dośrodkował, a głową celnie przymierzył Kike Garcia.

W 70. minucie podopieczni Garitano zdobyli drugie trafienie. Po wideoweryfikacji ten gol nie został jednak uznany i cały czas mieliśmy bramkowy remis 1:1.

Zawodnicy ekipy z Bilbao dopięli swego w 88. minucie. Wtedy to U. Lopez skorzystał z podania od Capy i zapewnił swojej drużynie komplet punktów w dzisiejszym spotkaniu.

Obecnie zawodnicy Eibar zajmują 14. miejsce (jedno oczko w trzech spotkaniach). Z kolei przyjezdni są dwie pozycje wyżej (trzy punkty w dwóch występach).