Lech wygrał derby Poznania!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: LigaPolska.pl  |  20.09.2020 19:26

Piłkarze Lecha Poznań  |  fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Do ostatnich minut nie wiadomo było, kto wygra pierwsze od 25. lat derby Poznania. Ostatecznie Lech po golu Jakuba Modera z rzutu karnego, wygrał 1:0.

Aż 25 lat czekali kibice Lecha oraz Warty na ekstraklasowe derby Poznania. Zainteresowanie tym meczem było ogromne, ponieważ gospodarze sprzedali wszystkie możliwe bilety. Kolejorz w najbliższą środę zagra w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy, więc mogliśmy spodziewać się zmian w składzie. Tymczasem Dariusz Żuraw wystawił prawie najmocniejszą jedenastkę, co korzystnie wpłynęło na poziom sportowy.

Do przerwy bez goli

Piłkarze Lecha Poznań byli faworytem do zwycięstwa, ale zawodnicy Warty od początku meczu grali bardzo odważnie. Doskonałą okazję na gola miał Łukasz Trałka, który uderzył wprost w Filipa Bednarka, ten obronił na dwa razy.

Gospodarze w 27. minucie otworzyli rezultat tego spotkania, po tym, jak Ishak zagrał do Ramiereza, który podcinką umieścił piłkę w siatce. Sędzia Piotr Lasyk dostrzegł w tej sytuacji spalonego i ostatecznie anulował trafienie Hiszpana. Oba zespoły próbowały jeszcze pokonać bramkarza rywali, ale strzały nie były wystarczająco precyzyjne.

Zadecydował rzut karny

W drugiej połowie wraz z upływem czasu, Lech dominował coraz bardziej. Miał większe posiadanie piłki, oddawał także więcej strzałów, ale na tablicy wyników dalej widniał rezultat 0:0. Warta także próbowała zdobyć bramkę, ale i goście nie byli wystarczająco skuteczni. Ten element nie był najmocniejszą stroną obu zespołów.

Gdy wydawało się, że kibice nie zobaczą żadnego gola, Lech objął prowadzenie. Ręką zagrał Trałka, a arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jakub Moder, który pewnie pokonał Adriana Lisa. Goście bardzo chcieli, ale nie zdążyli już wyrównać i Lech mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

W następnej kolejce Lech ponownie zagra przed własną publicznością. Tym razem będzie to starcie z Pogonią Szczecin. Z kolei Wartę czeka kolejny wyjazdowy mecz. W Płocku zagrają z Wisłą.