REKLAMA
REKLAMA

Skromne zwycięstwo Fiorentiny!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: SerieA.pl  |  19.09.2020 20:08
Skromne zwycięstwo Fiorentiny!

Bartłomiej Drągowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Na Stadio Artemio Franch we Florencji, Fiorentina z Drągowskim w bramce rywalizowała z Torino w ramach 1. kolejki Serie A. Po raz pierwszy w barwach drużyny z Turynu grał Karol Linetty. Niestety Polak nie będzie dobrze wspominał swojego debiutu. Fiorentina rzutem na taśmę zdobyła komplet punktów, odnosząc skromne zwycięstwo 1:0.

W pierwszej odsłonie obie drużyny nie potrafiły przejąć inicjatywy. Większość gry skupiała się w środku pola. Bramkarze nie mieli wiele pracy, a dłużej przy piłce utrzymywali się goście. Wysiłki Francka Ribery'ego były skutecznie udaremniane przez defensorów Torino. W akcjach ofensywnych podopiecznych Giampaolo brakowało odpowiedniej dynamiki, aby skutecznie zagrozić bramce strzeżonej przez Drągowskiego.

Znacznie więcej działo się już po przerwie. W 46. minucie Cristiano Biraghi skierował piłkę do siatki, wprawiając w euforię cały sztab szkoleniowy Fiorentiny. Niestety chwilę później arbiter po konsultacji VAR nie uznał bramki. Zawodnik gospodarzy przy oddaniu strzału był na pozycji spalonej. Od tego momentu Torino miało spore problemy w wyprowadzaniu akcji z własnej połowy.

Jedynego gola w spotkaniu strzelił Gaetano Castrovilli, który skutecznie wykorzystał podanie Federico Chiesy w 78. minucie. Pomocnik gospodarzy zamykał akcję zapoczątkowaną z prawej strony boiska, a dzięki przytomnej postawie zgubił krycie i oddał strzał z bliskiej odległości. Sirigu nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

Karol Linetty zszedł w 87. minucie. Polak został ukarany żółtą kartką za faul oraz podawał ze skutecznością 92%. Bartłomiej Drągowski może cieszyć się pierwszym czystym kontem w nowej odsłonie Serie A.OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

superpat | 19.09.2020 21:39

Viola słaba a Torino bardzo słabe. Dramatyczny Zaza. Słaby mecz na rozpoczęcie sezonu. Oglądam teraz Hellas z Roma to poziom wyżej jednak też bez bramek puki co.

Chichot | 19.09.2020 23:16

Nie kumam czemu w Fiorentinie taki słaby trener siedzi. Szkoda czasu i zawodników bo wiele z nim nie ugrają.

Sylvinho88 | 20.09.2020 07:50

Druga linia Violi robi wrażeniegoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy